Akcesoria dla płaskich główek

Wielu rodziców, szczególnie swojego pierwszego dziecka, martwi się o jego prawidłowy rozwój. Jest kilka kwestii zdrowotnych, na które trzeba zwracać szczególną uwagę już od pierwszych dni życia dziecka. Jedną z nich jest kształt głowy noworodka, który naturalnie będzie przyjmował różne kształty w zależności od kilku czynników. Można zakupić również gadżety, które pomogą w prawidłowym kształtowaniu się głowy dziecka.

Jak wygląda prawidłowy kształt głowy dziecka?

specjalna poduszka na płaską główkęDzieci, które rodzą się siłami natury, przechodzą przez kanał rodny. Czaszka w brzuchu mamy jest miękka, dzięki czemu jest w stanie przejść przez, często ciasny, kanał, dopasowując się do niego. Noworodki często rodzą się więc z głowami, których potylica jest nieco bardziej wysunięta. Nie jest to prawidłowy kształt, który człowiek powinien mieć przez całe życie. Na szczęście z czasem kształt ten się zmienia, chyba, że popełniamy kilka popularnych błędów. Przede wszystkim należy pilnować pozycji, w której nasze dziecko śpi. Częste wybieranie tylko jednej strony może spowodować pogłębianie się wady zniekształcenia głowy. Z pomocą przychodzi specjalna poduszka na płaską główkę, która będzie korygowała prawidłową postawę podczas snu dziecka. Jest to niezwykle ważne, ponieważ małe dzieci większość czasu spędzają w pozycji leżącej, zarówno na plecach, jak i na brzuchu. Poduszka na płaską główkę ma dziurę w środku, gdzie czaszka naturalnie ją wypełnia, delikatnie poprawiając ogólny kształt z biegiem czasu i rozwoju dziecka.

Decydując się na taką poduszkę należy sprawdzać, z jakiego materiału jest wyprodukowana, by głowa dziecka mogła swobodnie spoczywać na niej bez dyskomfortu. Najpopularniejsza jest pianka, która wraca do swojego pierwotnego kształtu, a materiał zewnętrzny powinien być przewiewny i miły w dotyku. Aby poduszka posłużyła na długo, należy przestrzegać zaleceń co do prania i suszenia.