Alga słodkowodna – jak suplementować?

Zainteresowanie zdrowym trybem życia wśród społeczeństwa wciąż rośnie. Cieszy to zwłaszcza lekarzy i dietetyków, którzy nawołują do zmiany nawyków żywieniowych i poprawy warunków życiowych. Oprócz zainteresowania zdrową żywnością, wzrasta również świadomość odpowiedniej suplementacji.

Chlorella – z czym to się je?

chlorella dawkowanieAby żyć zdrowo, należy dobrze się odżywiać oraz uprawiać sport — to wie każdy przedszkolak. Jednak co naprawdę kryje się za “zdrową dietą”? Spożywanie dziennej dawki witamin w postaci owoców i warzyw to nie wszystko. Oprócz nich niezbędne do prawidłowego funkcjonowania są również minerały i inne składniki, takie jak błonnik, cukry, białko, itd. Niestety pęd życia, niewielka ilość snu oraz mało zróżnicowana dieta sprawia, że trudno dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Przy współczesnym tempie życia trudno również o codzienne spożycie odpowiedniej ilości pełnowartościowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków. Dlatego istnieją suplementy, które uzupełniają dietę o wszystkie brakujące składniki. Jednym z takich suplementów diety jest Chlorella — słodkowodna alga pochodząca z Japonii. Suplement ten zawiera wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych w ludzkiej diecie. Ponadto chlorella jest bogata w witaminy i minerały, takie jak: witamina B, A, C i E oraz magnez, cynk, żelazo, jod i potas. Warto wspomnieć, że jest również bardzo bogatym źródłem chlorofilu oraz białka. W przypadku zażywania tabletek chlorella dawkowanie powinno wynosić około 10-15 tabletek (tj. 2-3g algi słodkowodnej) dziennie. Przedawkowanie chlorelli nie jest jednak możliwe — spożycie nawet 1 kg algi nie powoduje żadnych uszczerbków na zdrowiu, zaś sama alga jest bezpieczna do spożycia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Szybkie tempo życia w dzisiejszych czasach nie pozwala na uzupełnienie wszystkich składników niezbędnych do zdrowego życia. Dlatego aby żyć zdrowo, niezbędna jest prawidłowa suplementacja. Pomagają w tym suplementy w tabletkach, których połknięcie zajmuje dosłownie chwilę.