Aromatyczne woski zapachowe

 

Zapachy mają ogromny wpływ na nasze dobre samopoczucie, a nawet na zdrowie. Zajmuje się tym dziedzina nazywana aromaterapią. Do tej pory popularne były kominki, w których używa się olejków zapachowych. Najnowszą alternatywą dla nich są woski. 

Jak używać wosków zapachowych?

wosk zapachowyDostępne do kupienia przez internet, a także w niektórych drogeriach oraz sklepach z wyposażeniem domu woski zapachowe zazwyczaj są niewielkie, mogą mieć okrągły kształt, przypominać babeczkę lub kostki czekolady. Można je z łatwością podzielić na mniejsze części i używać tylko tyle, ile w danym momencie potrzebujemy. Taki wosk zapachowy podgrzewamy w tradycyjnym kominku, tak jak olejek. Różnica polega na tym, że nie dodajemy do niego wody. Roztopiony wosk zaczyna parować, a zawarte w nim olejki wypełniają pomieszczenie przyjemnym aromatem. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać wosk o jednym, naturalnym zapachu - np. różę czy wanilię, albo skorzystać z gotowej mieszanki aromatów, często o ciekawych nazwach jak "tęczowe ciasteczko" czy "światło księżyca". Woski możemy też ze sobą mieszać, tworząc własne kompozycje. Po zgaszeniu świeczki i wystygnięciu wosk oczywiście zastyga, ale jeśli nie palił się bardzo długo możemy go podgrzewać wielokrotnie, aż do ulotnienia się wszystkich aromatów. Wiele osób zastanawia się jak później usunąć resztki zastygłego wosku. Jest na to prosty sposób - wystarczy włożyć kominek na jakiś czas do zamrażarki. Wosk pod wpływem zimna kurczy się i bardzo łatwo go wtedy wyjmiemy.

Modne ostatnio woski zapachowe idealnie nadają się do tego aby nasze mieszkanie pięknie pachniało. Na pewno ich aromat będzie przyjemniejszy i bardziej naturalny niż w przypadku sztucznych odświeżaczy, a światło kominka dodatkowo tworzy niezwykły nastrój.