Białka dla wegan w proszku

Osoby aktywne sportowo, albo chcące się zdrowo odżywiać, muszą pamiętać o codziennym spożywaniu niezbędnych składników odżywczych. Mowa tu o białku, zdrowych tłuszczach i węglowodanach, które są źródłem energii.

Z czego są białka dla wegan? 

białko wegańskie sproszkowaneKluczem do zdrowia jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywny tryb życia. Mówi się, że jesteśmy tym co jem i jest w tym wiele prawdy. Kiedy brakuje nam jakiegoś składnika ważnego dla naszego organizmy, to niemalże od razu to widać po stanie skóry, włosów, czy skóry. Jednym z podstawowych składników codziennej diety, jest białko. Osoby niebędące na żadnej diecie, spożywają biało pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, a weganie tylko pochodzenia roślinnego. Jeżeli wykluczamy z naszej diety jakieś produkty spożywcze, to musimy je zastąpić innymi, równie wartościowymi. Białko wegańskie sproszkowane jest idealne na uzupełnienie braków tego składnika w codziennej diecie. Jest uzyskiwane z grochu, groszku, z brązowego ryżu, dyni i siemienia lnianego. Jest ono idealne dla osób będących na diecie bezglutenowej bo jej nie zawiera, tak samo jak soi. Białko wegańskie jest wolne od jakichkolwiek substancji konserwujących i barwników. To w pełni naturalny produkt. Dostępne jest w formie czterech smaków, bananowym, czekoladowym , truskawkowym i waniliowym. Możemy je dodać do naszego ulubionego koktajlu, do jogurtu roślinnego, czy wypić rozpuszczone w odpowiednim mleku. W swoim składzie mają niską zawartość cukrów i tłuszczów nasyconych. Białko jest bogatym źródłem magnezu.

Sproszkowane białka mają bardzo przystępną formę i są lekkostrawne. Wspomaga ono właściwą syntezę białek, oraz pomaga w utrzymaniu właściwych funkcji mięśniowych. Białka roślinne biorą udział we właściwym metabolizmie energii.