Czym cechuje się mezoterapia?

Większość osób, gdy słyszy słowo „lifting” kojarzy go z bolesną operacją plastyczną polegającą na nacinaniu skóry skalpelem i naciąganiu jej w sztuczny sposób. Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od tego typu rozwiązań na rzecz nowoczesnych zabiegów, które są praktycznie bezbolesne i co najważniejsze nie wymagają od nas późniejszej rekonwalescencji.

Nowoczesna forma liftingu

mezoterapia mikroigłowa szczecinNiegdyś lifting operacyjny był niezwykle popularną usługą z której korzystały gwiazdy na całym świecie. Był też jedynym skutecznym sposobem na to, aby odmłodzić wygląd swojej twarzy i ciała. Dziś jednak odchodzi się od takiej formy liftingu na rzecz nowoczesnych zabiegów, które opierają się na naturze. Zabiegi te są bezbolesne i mało lub w ogóle nieinwazyjne, a także znacznie przystępniejsze cenowo. Co jednak najważniejsze są bezpieczne dla naszego zdrowia. Takim przykładem jest chociażby tologiaszczecin.pl/service/mezoterapia-mikroiglowa/”>mezoterapia mikroigłowa Szczecin posiada kliniki w których bez problemu skorzystamy z takiej usługi choć coraz częściej pojawia się ona także w innych, mniejszych miastach. Zabieg ten polega na dostarczeniu pod skórę składników odżywczych, które pozwalają naszej skórze odzyskać blask, głębokie nawilżenie oraz sprężystość, a jednocześnie mocno ją odżywiają. Składniki te dopasowywane są indywidualnie do potrzeb klienta w zależności od tego jaki efekt chce on osiągnąć. 

Najczęściej w takim koktajlu witaminowym znajdziemy kwas hialuronowy czy kofeinę. Mezoterapia jest zabiegiem najczęściej wybieranym jeśli chodzi o odmłodzenie skóry twarzy, jednak warto wspomnieć o tym, że zabieg ten można stosować również w innych przypadkach. Jest on niezwykle uniwersalny i dzięki niemu nie tylko pozbędziemy się niechcianych zmarszczek, ale też cellulitu, blizn, czy rozstępów. Mezoterapia świetnie radzi sobie także w leczeniu trądziku, nerwobóli i napięć mięśniowych.