Czym charakteryzują się powłoki na lakier?

Dzięki dbaniu o swój samochód, można oczekiwać zachowania go we wspaniałym stanie zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. Najważniejsze to wiedzieć do jakiego mechanika zabierać swoje auto, a także z jakich środków korzystać, żeby lakier był w jak najlepszym stanie. O tej ostatniej kwestii opowiem w tym tekście.

Ile są w stanie wytrzymać ochronne powłoki?

samochodowe powłoki ochronne na lakierNajbardziej popularnymi powłokami chroniącymi lakier przed uszkodzeniem są z pewnością powłoki kwarcowe, ceramiczne, a także hybrydowe.  Jednak dobrym wyborem są też woski naturalne oraz syntetyczne. Wosk zajmuje wiele czasu jeśli chodzi o jego nałożenie jednak dobrze chroni przed nadmiernym słońcem czy brudem. Sporo zależy jednak od aktualnej pogody, która w Polsce może się diametralnie zmieniać. Jeśli chce się czegoś droższego to świetna jest powłoka kwarcowa. Nie trzeba płacić wcale wiele, a przy tym jej wytrzymałość jest ogromna. Ta powłoka może przetrwać nawet rok. Do tego ochrania przed błotem czy wodą, bo zwyczajnie nie są w stanie przyczepić się do niej. Jeszcze lepsze efekty zapewnia powłoka ceramiczna, która jednak kosztuje więcej. Jednak jej parametry ochronne są na naprawdę wysokim poziomie. Wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne czy mocna chemia jej nie zaszkodzą. Utrzymuje się nawet do 5 lat. Z pewnością samochodowe powłoki ochronne na lakier to rozsądna inwestycja. W przypadku powłoki hybrydowej, która jest połączeniem ceramicznej oraz kwarcowej, można oczekiwać nawet trzech lat utrzymania na aucie.

Warto sprawdzić ceny za konkretne typy powłok oraz zorientować się ile dokładnie można wydać na coś takiego. Mimo wszystko droższe auta dobrze jest wyposażyć w coś takiego, bo jednak na dłuższą metę to znacznie mniejszy koszt niż poprawianie lakieru. Z pewnością każdy zdoła to zrozumieć po pewnym czasie posiadania auta.