Czym zajmuje się grafolog?

 

Każdy z nas podpisuje się w inny sposób. Mamy swoje maniery, znaki szczególne, po prostu coś, co nas nieco odróżnia od reszty. Grafolog ma za zadanie wyłapywać te różnice. Czasem są one niezwykle trudne do wykrycia, a niekiedy od razu możemy z całą pewnością stwierdzić, kto jest autorem tego tekstu. Grafologowie spełniają się zatem na gruncie kryminalistycznym, ale i w wielu innych dziedzinach.

Kiedy pismo jest badane przez grafologów?

badanie pismaZatrudnić grafologa może każdy z nas. Taki specjalista może pomóc nam określić, kto jest autorem danego tekstu. Grafologowie najczęściej zatrudniani są w sprawach kryminalnych, gdzie po kilku słowach zapisanych na kartce, potrafią stwierdzić jaką ręką ktoś pisał, jakiej jest płci itp. Oczywiście nie zawsze grafolog jest w stanie wysnuć tak daleko idące wnioski, ale są na to duże nadzieje. Grafolog pracuje również przy pracach sądowych. Gdzie trzeba potwierdzić podpis kogoś na dokumencie, lub podważyć jego autentyczność. Może tak się zdarzyć, że badanie pisma uchroni kogoś przed więzieniem. Dziś gdy wiele dokumentów jest fałszowanych, opinia takiego eksperta może być na wagę złota. Grafologowie zajmują się również badaniem autentyczności słynnych podpisów, np. na obrazach. Czasem potwierdzają również autentyczność podpisów gwiazd ze świata muzyki, filmu czy też sportu. Tak naprawdę mają oni ogromne pole do popisu, ponieważ pismo jest kluczowe w wielu kwestiach. Może znacząco podnieść wartość plakatu, ale może i być dowodem w sprawie sądowej o wzięcie pożyczki.

Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez grafologów. Potrafią oni uchronić nas od poważnych konsekwencji prawnych nawet w momencie, gdy już nikt nie daje nam wiary. Ich opinie są szanowane i respektowane. Dlatego dzięki nim możemy mieć pewność, że żadna sprawa nie jest do końca przegrana, jeśli w grę wchodzi jakaś próbka pisma.

Oferta dostępna na stronie http://www.e-grafolog.pl/