Designerski pojemnik na chleb

Lubię co jakiś czas wymieniać narzędzia w kuchni bo wiadomo wszystko po jakimś czasie się zużywa, a lepiej kupić coś za w czasu i mieć zamiast martwić się później jak coś się zepsuje. Ja po prostu jestem taką osobą, że wole mieć wszystko na zapas, a że mają być wyprzedaże za dwa dni więc na pewno sobie znajdę coś co mi jeszcze brakuje w domu i nie koniecznie do salonu.

Nasz nie odłączny przyjaciel chleba

chlebak z deską bambusowąWięc poszłam sobie w sobotę na polowanie do sklepów z rzeczami do domu. Na pierwszy ogień poszedł mój ulubiony sklep w którym zawsze coś kupuje do kuchni. Generalnie strzał w dziesiątkę akurat mają promocję minus pięćdziesiąt procent na wszystkie produkty. Zaraz po wejściu rzuciło mi się w oczy chlebak z deską bambusową w zestawie, mój chlebak w sumie już był w ciężkim stanie. Tak to jest jak ma się koty w domu, a jeden z nich się nie zastanawia nad swoimi działaniami. A teraz mój metalowy chlebak wygląda jak pognieciona puszka. A to jest ładny drewniany chlebak z deską w zestawie i to na przecenie, widać od razu, że ten chlebak został zrobiony z pomysłem i będzie długo trzymał mi chleb w świeżości i mam nadzieje, że przeżyje intensywne akcje mojego kocura. Ogólnie chlebak też jest wykonany z bambusowego drewna i będzie wspaniale się komponował z moimi meblami w kuchni, a deska sama w sobie jest wymyśla ma taki wydrążony prostokątny dół, a na niej jest włożona drewniana kratka. Po ukrojeniu interesującej ilości kromek chleba wszystkie drobinki wpadają do środka i bez zbędnego rozsypania można wyczyścić.

Tak jak myślałam, chlebak jest idealny i już oczywiście przeszedł chrzest bojowy. Został już zrzucony z dwa razy i nadal się trzyma więc dobrze to rokuje. A sama deska do krojenia jest genialna, teraz nie brudzę wszędzie do o koła drobinkami chleba i jest czyściutko na blacie.