Do czego przydaje się parawan?

Mieszkamy z rodziną w dość dużym mieszkaniu, które za dwa lata planujemy zamienić na dom. Na ten moment jednak pojawiły się wyzwania związanie z pokojem moich dwóch córek. Dziewczyny weszły właśnie w okres nastoletni i nie podoba im się to, że mają nadal wspólny pokój, mimo tego, że ma on dość spore rozmiary.

Parawan, który podzieli pokój

parawan pokojowyDzieci wchodząc w okres nastoletni poszukują więcej prywatności. I nawet w przypadku sióstr pojawia się problem, jak chodzi o mieszkanie w jednym pokoju, bez względu na to, jak on jest duży. Na ten moment nie jesteśmy w stanie rozdzielić moich córek, bo najzwyczajniej w świecie nie mamy tylu pomieszczeń w mieszkaniu. Okazuje się jednak, że są pewne sposoby na to, aby rozdzielić pokój na dwie oddzielne strefy, bez konieczności stawiania ścian. Moja znajoma poleciła mi tompol.pl/233-parawany">parawan pokojowy jako tymczasową odpowiedź na nasze problemy. Do tej pory parawany kojarzyły mi się z filmami historycznymi oraz z wizytami u krawcowej. Okazuje się jednak, że takie parawany stawiane w mieszkaniach przybrały w dzisiejszych czasach naprawdę atrakcyjne formy, a raczej wzory. Wybrałyśmy się więc z córkami do sklepu o po długich poszukiwaniach znalazłyśmy parawan, wpisujący się w wymagania dziewczyn. Ma on nowoczesny wzór i idealnie wpasuje się w stylizację młodzieżowego pokoju. Fakt, że składa się z aż sześciu ścianek powoduje, że córki mogą sobie skutecznie podzielić pokój na dwie części. Parawan jest lekki i dzięki temu mogą go dowolnie w każdym momencie przestawiać.

Okazuje się, że umieszczenie dwóch nastolatek w jednym pokoju, nawet, jeżeli są to siostry, może wywołać dużo negatywnych emocji. Na szczęście istnieją tymczasowe rozwiązanie, które pomagają podzielić pokój na dwie części. My kupiliśmy długi parawan pokojowy w celu wydzielenia dwóch stref.