Dostępne modele okuć do kabin sanitarnych

Stanowią zarówno istotny, jak i niezbędny element wyposażenia toalet publicznych czy pryszniców sanitarnych. Wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Dostosowane do obowiązujących wymogów sanitarnych, sprawdza się w miejscach publicznych.

 Charakterystyka okuć do kabin sanitarnych

okucia do kabin sanitarnychZwykle wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium bądź poliamidu. Należą do nich między innymi: gałki, zawiasy, nóżki, zamki, piktogramy rozróżniające płeć użytkowników oraz sygnalizację „wolne/zamknięte”. Okucia do kabin sanitarnych muszą odznaczać się przede wszystkim odpornością na działanie środków chemicznych, z uwagi na konieczność częstego mycia. Biorąc również pod uwagę częstotliwość użytkowania, nie powinny być do tego wrażliwe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład zarysowania czy kopnięcia i uderzenia. Co więcej, dostępna na rynku różnorodność kształtów i rozmiarów, umożliwia dopasowanie tych akcesoriów do wymagań i potrzeb nie tylko inwestora, ale także osób w przyszłości korzystających z takiej kabiny. Wobec tego ważne jest, aby przy projektowaniu takiego miejsca uwzględnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wygody, intymności i komfortu. Dlatego potrzebne jest tez zapewnienie odpowiedniej ilości przestrzeni. Warto przy tym dodać, że okucia te są uzupełnieniem kabin wykonanych z laminowanej ścianki, możliwej jednocześnie do malowania i oklejania. Wszystko to da dodatkowy walor estetyczny oraz pozwoli ukryć ewentualne mankamenty architektoniczne. Chodzi przecież o tworzenie trwałych, nowoczesnych, a przy tym funkcjonalnych, aranżacji.

Na co dzień nie zastanawiamy się nad specyfiką takich trywialnych i oczywistych rzeczy, jakimi są okucia do kabin właśnie. Jak się okazuje, ich funkcjonalność zależy od szeregu czynników, które trzeba uwzględnić.Najważniejsze to funkcjonalność komfort , intymność oraz grupa użytkowników.