Duży wózek do żłobka

 

Dla noworodków i dzieci do pierwszego roku życia, polecane są wygodne gondole, w których wozi się dzieci w pozycji leżącej. Dla starszych, które potrafią już samodzielnie wstawać i siedzieć, najlepsze są popularne spacerówki, w których sadzamy dzieci w pozycji siedzącej, albo półleżącej.

Czym się wyróżnia wózek do żłobka?

wózki do żłobkaNie każda mama chce korzystać z wózka, choć jest on bardzo wygodnym wynalazkiem dla młodych rodziców. Pozwala na bezpieczne transportowanie dziecka do ukończenia przez nie nawet czwartego roku życia, wyciszanie go, a nawet usypianie. W gondolach dzieci spędzają czas do ukończenia jednego roku, a później są wożone w spacerówkach dostosowanych do wagi dziecka. Wózki do żłobka różnią się od zwykłych wózków tym, że są dużo większe i możemy w nich jednocześnie przewozić więcej niż jedno dziecko. Są to same gondole, albo spacerówki ułożenie jedna za drugą, lub obok siebie na jednym stelażu. W taki sposób idąc na spacer, opiekunka może zabrać ze sobą aż sześcioro dzieci. Często rodzice bliźniąt lub większej ilości dzieci korzystają z wózków stosowanych w żłobkach. Mają one bardziej ubogie wyposażenie i często miejsca dla dzieci są węższe i krótsze z uwagi na przestrzeń jaką musi zająć cały wózek. Największy ich wybór dostaniemy w sklepach internetowych, ponieważ w sklepach stacjonarnych są rzadko kupowane z uwagi na małą ilość  mnogich ciąż. Jedynie placówki opiekuńcze dla noworodków są zainteresowane takimi dużymi modelami wózków dla dzieci, bo pod swoją opieką mają od czterech do nawet piętnastu maluchów.

Takie duże wózki są znacznie droższe od zwykłego przeznaczonego na jedno dziecko, ale cena jest adekwatna do jakości wykonania. Posiadają one bardzo dobre amortyzatory i hamulce, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Dwuosobowy wózek możemy już kupić w cenie tysiąc dwieście złotych.