Fachowa naprawa uszkodzonych pasów samochodowych

W pracy często jeździmy szybko, i czasem na granicy przepisów, aczkolwiek tylko w sytuacjach w których wymagana jest nasza interwencja w miejscu objętym ochroną. Zużycie samochodu jest więc dość oczywiste, choć czasem awarie pojawiają się w najmniej oczekiwanych i najmniej wygodnych momentach.

Naprawa uszkodzonego pasa bezpieczeństwa

pasy bezpieczeństwa - naprawaTaka sytuacja miała miejsce niedawno, gdy podczas jazdy poluzowały się oba przednie pasy, a przez to całkowicie przestały spełniać swoje zadania, i wyłącznie przeszkadzały w jeździe. Była to sytuacja nie do zaakceptowania, gdyż nie mieliśmy najmniejszego zamiaru jeździć bez wyposażenia bezpieczeństwa w samochodzie, dlatego w pierwszym momencie w którym mogliśmy zjechać z posterunku odstawiliśmy samochód do naprawy. Naszym głównym problemem były uszkodzone pasy bezpieczeństwa – naprawa więc nie była zbyt dużym zadaniem dla mechaników, ani też nie zabierała wiele czasu. Okazało się jednak, iż pasy w samochodzie zostały uszkodzone w dość dużym stopniu, i normalna naprawa nie wchodziła w grę. Potrzebna była całkowita wymiana uzwojenia, zaczepów oraz części wewnętrznych, lub też wymiana całości układu pasów bezpieczeństwa. Ta ostatnia metoda nie wchodziła w grę, gdyż przekraczała budżet na naprawę samochodów, aczkolwiek wymiana podzespołów była jak najbardziej w naszym przedziale cenowym, dlatego początkowo chcieliśmy zostawić samochód do naprawy, co jednak okazało się niepotrzebne.

Uszkodzone pasy bezpieczeństwa mogły być bowiem naprawione w kilka minut, więc w czasie napraw mogliśmy wyjść i przysłowiowo przewietrzyć się przez owe kilka minut, i odebrać samochód już gotowy do wyjazdu z warsztatu. Było to bardzo miłe zaskoczenie, gdyż w innym wypadku musielibyśmy czekać na odbiór samochodu bez możliwości pobrania zastępczego.