Funkcjonalne i darmowe oprogramowanie do faktur

Czy można korzystać z nowoczesnego programu do wystawiania faktur i nic za to nie płacić? Jak najbardziej tak, ponieważ można skorzystać z darmowych wersji takiego oprogramowania. W internecie do pobrania jest całe mnóstwo darmowych programów, które usprawnią funkcjonowanie każdej małej firmy. Są one dedykowane głównie dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Darmowe programy fakturowe z reklamami

oprogramowanie do fakturŚciągając na swój komputer zupełnie darmowy program służący do wystawiania faktur trzeba się liczyć z tym, że korzystanie z niego będzie możliwe dzięki obejrzeniu kilku reklam dziennie. W zamian za to można korzystać z pełnej funkcjonalności programu do fakturowania bez konieczności ponoszenia z tego tytułu jakiejkolwiek opłaty. Decydując się na darmowe oprogramowanie do faktur można też ściągnąć takie, którego funkcjonalności będą w jakiś sposób ograniczone. Takie ograniczenie może polegać na przykład na tym, że wystawić można będzie raptem kilka faktur miesięcznie. Dla jednoosobowych działalności prowadzonych w formie samozatrudnienia będzie to w zupełności wystarczająca ilość. W takich programach w każdej chwili można sobie odblokować pełną funkcjonalność decydując się na wykupienie płatnej licencji. Będzie to kosztować od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. W większości przypadków trzeba wykupić taki abonament, bo możliwości darmowego korzystania z programu są również ograniczone czasowo.

Dla najmniejszych firm jednoosobowych korzystanie z darmowego oprogramowania fakturowego może być w zupełności wystarczające nawet przy mocno ograniczonych funkcjonalnościach. Niektórym firmom w zupełności wystarczy wystawienie jednej czy kilku faktur. W programach mogą być również wyświetlane reklamy, dzięki którym mogą one być udostępnione darmowo.