Gdzie kupić sól drogowa?

W czasie zimy, w tym roku wyjątkowej długiej, drogowcy dwoili się troili, żeby warunki na drogach były optymalne. Mimo ich wytężonej pracy i tak dochodziło do stłuczek, kolizji i wypadków. W czasie kiedy zamiast drogi mamy ślizgawkę, najważniejsze jest posypanie asfaltu, odpowiednią warstwą soli drogowej.

Czemu należy używać soli drogowej?

sól drogowa do kupieniaOdpowiednio zabezpieczona, solą, nawierzchnia jest w stanie pomagać w utrzymywaniu pojazdom przyczepności i w zdecydowany sposób przyczynić się do ograniczenia liczby poślizgów na drogach. Sól drogowa to  prawie czysty chlorek sodu, stosuje się go na wszystkich rodzajach nawierzchni: betonowych, bruku oraz asfalcie. Sprzedaje się ją w postaci nieoczyszczonej soli kamiennej. Od wielu lat jest to produkt niezastąpiony i z powodzeniem stosowany przez służby zajmujące się utrzymywaniem dróg w należytej kondycji. Jednak nie tylko drogowcy, ale również dozorcy są zmuszeni do dbania o ulicę i chodniki. W tym przypadku, sol drogowa, również jest nieodzowna. Tania sól drogowa może być dostarczona do nas w różnej formie. Producenci akceptują zarówno dowóz luzem,  z reguły na ciężarówkach oraz w workach, z reguły o masie dwudziestu pięciu kilogramów. Sole drogowe, zgodnie z wymogami, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, co czyni je bezpiecznymi dla ludzi i środowiska. Cena soli jest zależna od producenta i masy zamawianego towaru, ale uśredniając - koszt jednego worka soli o masie 25 kilo, u różnych producentów to około pięćset - sześćset złotych. Każda sól drogowa do kupienia jest również w internecie.

Bez względu na to jak duży teren mamy wokół siebie, w zimie należy posypać go solą ze względów bezpieczeństwa. Sól nie tylko przeciwdziała poślizgom i ułatwia zapanowanie nad kierownicą w ekstremalnych warunkach lecz również roztapia śnieg i pochłania wilgoć.