Idealny kocyk dla dziecka

Jednym z podstawowych elementów wyprawki dziecięcej jest kocyk. Po narodzinach dziecka, mały człowiek potrzebuje jak najwięcej ciepła, dlatego powinno się dobrać odpowiedni kocyk z dobrego materiału, który z pewnością nie zaszkodzi małemu dziecku. 

Bambusowy koc dla malucha

kocyk bambusowy pulpW ofertach sklepów dla dzieci znaleźć można koce w konkretnych materiałach, jakim jest najczęściej bawełna. Jednakże ostatnimi czasy popularny stał się bambus, który ma same korzystne właściwości i przede wszystkim nie uczula. Powinno jednak wybrać się taki, który przede wszystkim będzie trwały, miękki, elastyczny oraz wizualnie piękny. Takie właściwości ma kocyk bambusowy pulp. Sprawdzi się on o każdej porze roku. Tkanina bambusowa ma naturalne właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu zapewnia dziecku ciepło i przy tym zapobiega przegrzaniu się. Kocyki wykonane z włókien bambusowych są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Co najważniejsze, mają właściwości antybakteryjne, dobrze pochłaniają wilgoć oraz szybko wysychają. Powinno się zdawać sprawę z tego, że jak już się zdecyduje na taki kocyk to nie powinno się prać go przy użyciu płynów zmiękczających, ponieważ może to doprowadzić do utraty właściwości tkaniny. Jeśli dla mam zależy szczególnie na dbanie o środowisko naturalne, to również ważną kwestią jest to, że kocyk z tego materiału jest biodegradowalny. Wśród wielu ofert od producentów można znaleźć idealny kocyk, który spełni wszelkie wymagania rodziców i będzie idealny dla malucha.

Dobry kocyk, w którym dziecko będzie mogło się dobrze wysypiać jest koniecznością. Warto więc zwrócić uwagę na konkretny materiał, aby nie kupować byle czego, bo może to doprowadzić nawet do różnych uczuleń. Wybór jest na tyle szeroki, że bez problemu będzie można znaleźć odpowiedni.