Jak usprawnić przeładunek?

W 2020 roku firmy wysyłkowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Z powodu obostrzeń, czy przebywania na kwarantannie, wiele osób nie może wychodzić z domu, nawet na zakupy, więc korzystają ze sklepów internetowych, lub takich, które oferują usługę dostawy towarów do domu.

Bezpieczny system przeładunkowy

systemy przeładunkowePrzy takim nawale pracy, warto usprawnić działanie magazynu, który jest sercem każdego sklepu internetowego. Od szybkości załadunku, zależy ilość zrealizowanych zleceń, oraz zadowolenie klientów. Systemy przeładunkowe to zestaw narzędzi, które ułatwią pracę w każdym magazynie. Systemy wykonane i zamontowane przez najlepszych fachowców, zapewniają wygodę użytkowania, pozwalają kontrolować temperaturę w części magazynowej zakładu a także tworzą komfortowe warunki pracy. Najpowszechniej stosowanym elementem systemów przeładunkowych, są rampy przeładunkowe. Są to pomosty, sterowane systemem hydraulicznym, które tworzą przedłużenie przestrzeni ładunkowej, umożliwiające wyrównanie różnicy poziomów między pojazdem dostawczym a magazynem. Dla zabezpieczenia terenu i zewnętrznej części budynku, montuje się naprowadzacze i odbojniki. Naprowadzacze wyznaczają bezpieczną drogę dokowania ciężarówki, natomiast gumowe odbojniki, pochłaniają energię kinetyczną, wytworzoną przez samochód ciężarowy, kiedy ten w nie uderzy. W ten sposób ochraniają ściany budynku oraz wszystkie elementy, znajdujące się na zewnątrz. Odbojniki przydają się zwłaszcza w magazynach ulokowanych tuż przy supermarketach, gdzie często są ustawiane znaki i dekoracje w pobliżu wejścia do magazynu.

Domki przeładunkowe ustawia się przed halą, dzięki czemu oszczędza się powierzchnię magazynową i zwiększa obszar swobodnego poruszania się wózków widłowych. Domki są wyposażone w uszczelnienia bramowe, które chronią towary przed wpływem warunków atmosferycznych.