Jak wydalać mocz po operacji?

tor-urologia/cewnik-urologiczny-moczowy/”>Cewnik to nic innego jak cienka, giętka rura służąca do przepływu naszego moczu. Nie należy do najprzyjemniejszych momentów z jakim zmagają się szczególnie osoby, które trafiają do szpitala po ciężkich wypadkach, lub nie mogące samemu oddać mocz. Jest to specjalny przyrząd, który umieszcza się w dolnej części ciała do pęcherza w celu ułatwienia oddawania moczu.

Zastosowanie cewnika w szpitalach

cewnikCewnikowanie nie należy do najprzyjemniejszych momentów dla każdego człowieka. Przede wszystkim umieszczony cewnik w narządzie człowieka ułatwia wydalanie moczu.. Bywa niekiedy, że takie urządzenie jest do nas przymocowane na bardzo długi czas, wówczas jedna z najważniejszych podstaw jest odpowiednia higiena. Jak wiemy jest to ok urządzenie pomagające nam, ale też obce ciało, które może prowadzić do różnych powikłań kiedy o nie nieodpowiednio dbamy. Wszystko jest przekazane przez lekarza lub pielęgniarkę jak w takiej sytuacji musimy postępować. Zawiera on też niewielkiej wielkości woreczek, który po jakimś czasie wymaga opróżnienia, wymiany. Wiadomo, że człowiek musi pić, a jeśli pije to wiadomo musi też gdzieś sprowadzać ten mocz. Niestety są ludzie którzy z tym mają problem z jakichś zdrowotnych przyczyn i przez to muszą mieć umieszczony taki przyrząd do oddawania moczu. W ten też sposób są brane próbki od osób które są w śpiączce, lub nie mogące się poruszać samodzielnie. Wiadomo, że skoro mają problemy z poruszaniem się to i oddawanie moczu nie należy dla nich łatwą sprawą. Oczywiście nie możemy robić tego sami, bo źle umieszczony może powodować przeciekanie i narażenie nas na niepotrzebne i przykre skutki.

Tak jak zostało wspomniane cewnikowanie nie należy do przyjemnych momentów, ale niekiedy nie można inaczej zbadać pacjenta. Jest to zabieg, który w niektórych przypadkach daje jedyną możliwość zbadania moczu. Dodatków jest to dobre rozwiązanie właśnie w czasie kiedy osoba jest w śpiączce czy po poważnych wypadkach sama musi oddać mocz.