Jak wygląda kontrola szczelności głowicy?

Niezawodne działanie silnika jest uzależnione przede wszystkim od głowicy oraz sprawnego układu rozrządu. Zastosowanie maleńkiego elementu wyposażenia jakim jest uszczelka pod głowicą zapobiega wyciekowi oleju i jednocześnie stanowi małe fatum dla wszystkich użytkowników samochodów, dlatego ważne jest regularne sprawdzanie poziomu płynu chłodniczego oraz kontrola i systematyczna wymiana paska rozrządu.

Przegląd i ergonomia jazdy - gwarancja sprawnej głowicy

sprawdzenie szczelności głowicyAby móc wykonać dokładne toszlif.net.pl/sprawdzenie-szczelnosci-glowicy/">sprawdzenie szczelności głowicy, niezbędny jest jej kompletny demontaż. W zakres prac niezbędnych do wykonania w tym zakresie wchodzi przede wszystkim odłączenie zapłonu oraz wszelkich urządzeń elektrycznych, kolektora dolotowego oraz przewodów ciśnienia chłodniczego. Demontaż pozwala na wstępną ocenę skutków eksploatacji poszczególnych elementów głowicy oraz zaplanowanie ewentualnej wymiany oraz regeneracji części. Następnie na głowicę zakłada się specjalną płytę, umożliwiającą zamknięcie kanałów wodnych. Sprawdzenie szczelności polega na wtłoczeniu do wewnątrz sprężonego powietrza a następnie włożenia jej do pojemnika z wodą. Jeżeli na powierzchni pojawią się pęcherzyki powietrza, będzie to świadczyło o konieczności naprawy. Dalszy etap prac obejmuje ocena zużycia poszczególnych części ruchomych, takich jak prowadnice i zawory. Następnie wykonywana jest kontrola odkształcenia silnika, która pozwala określić stopień deformacji. Końcowym etapem jest sprawdzenie łożyskowania w obrębie wałka, który reguluje się za pomocą podpór umożliwiające korektę osi.

Cena za sprawdzenie szczelności głowicy silnika nie powinna przekraczać 50,00zł. Aby zapewnić sobie długą żywotność silnika pamiętajmy, aby nie zabierać się za ostre drifty zaraz po odpaleniu silnika. Zanim zaczniemy szaleć mechanizm musi się rozgrzać, ponieważ szybka zmiana temperatur sprzyja pęknięciom uszczelki, a co za tym- idzie wyciekowi oleju.