Jak zabezpieczyć balkon przed wilgocią?

Jeżeli chcemy aby nasz nowy budowany dom był wyposażony w balkon, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem tego elementu konstrukcyjnego przed wilgocią. Długie narażanie niezabezpieczonego budynku na wilgoć, może bowiem powodować wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych konsekwencji.

Jak ochronić dom przed wilgocią?

hydroizolacje balkonówBudując nowy dom, lub wprowadzając się do nowego mieszkania, kwestią często pomijaną przez nowych mieszkańców jest problem ochrony przed wilgocią. Narażenie budynku, lub jego elementów konstrukcyjnych na dłuższe działania wilgoci, może doprowadzić do wielu trudnych do rozwiązania problemów. Rozwój korozji, powstanie grzyba czy pleśni a zwłaszcza naruszenie konstrukcji wewnętrznej budynku to problemy, których rozwiązanie jest kosztowne i często trwa przez długi czas. Warto więc pomyśleć o profilaktyce i zainteresować się hydroizolacją. Można przeprowadzić ten zabieg na całym budynku, lub wykonać tylko hydroizolacje balkonów. Na czym polega ten proces? Tak naprawdę jedynie na pokryciu elementu, który chcemy zabezpieczyć przed działanie wody ochrona warstwą produktu, która nie doprowadza do wchłonięcia wilgoci w zabezpieczany element konstrukcji. Proces ten można stosować w dowolnym miejscu budynku, ale hydroizolacja balkonu jest wyjątkowa istotna. Zabezpiecza ona bowiem płytkę balkonową przed wchłanianiem wilgoci, a zwłaszcza cała konstrukcję nośną balkonu przed uszkodzeniem. Dzięki temu, posiadanie balkonu nawet w miejscach, gdzie występują obfite i częste opady deszczu będzie w pełni bezpieczne.

Wykonując hydroizolację, należy pamiętać o tym, żeby przeprowadzić ją zgodnie ze wskazaniami producenta, nie omijając żadnego miejsca które chcemy zabezpieczyć. Woda bowiem zawsze znajdzie miejsca do którego można wsiąknąć, a nawet niewielka luka może sprawić że nasze zabezpieczenia będą nieskuteczne.