Jaki wózek podnośnikowy wybrać na magazyn?

W każdej fabryce niezbędne jest stosowanie rozwiązań mających na celu optymalizację poszczególnych procesów. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas, a co za tym idzie zwiększyć wydajność i moce przerobowe. Szczególnie ważne jest zapewnienie pełnej przepustowości na magazynie, na który wpływają nowe towary oraz są z niego wydawane gotowe wyroby. W przestrzeni najczęściej znajduje się wiele regałów.

Parametry techniczne wózków podnośnikowych

wózki podnośnikoweSkładowane są na nich poszczególne przedmioty. Część z nich może osiągać spore gabaryty co wymaga zastosowanie specjalnych urządzeń. Najczęściej są to towaru na sporą wysokość. W perspektywie użytkowania przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych parametrów określających ich właściwości. Można tutaj wymienić chociażby: maksymalny udźwig, wysokość podnoszenia, promień skrętu czy rodzaj zasilania. Najpowszechniej stosowane są obecnie wózki zasilane z butli LPG. Niemniej jednak coraz popularniejsze stają się rozwiązania w postaci napędu elektrycznego. Wybierając taką opcję należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatorów oraz ich żywotność. Niezależnie od wybranego napędu operator wózka musi posiadać odpowiednie uprawnienia do jego obsługi. Jest to niezwykle ważne ponieważ bardzo często maszyny takie działają w jednej przestrzeni z innymi ludźmi.

W celu uniknięcia jakichkolwiek zdarzeń niezbędne jest prawidłowe wyczucie przestrzeni, a także oszacowanie odległości pomiędzy poszczególnymi punktami w jej obrębie. Warto wspomnieć, że na rynku funkcjonuje obecnie sporo firm, które zajmują się zarówno produkcją jak i również sprzedażą takich rozwiązań. Dzięki temu zainteresowany podmiot jest w stanie uzyskać kilka konkurencyjnych ofert spośród których wybierze tą najbardziej atrakcyjną.