Jakie są rodzaje rękawiczek jeździeckich?

Rękawiczki do jazdy konnej stanowią jeden z elementów odzieży jeźdźca, który stosowany jest w kilku celach – aby przede wszystkim podnieść komfort jazdy, a także zwiększyć swoje bezpieczeństwo, bez względu na to, czy spędza się z koniem czas na treningach, czy zawodach jeździeckich.

Czym różnią się od siebie rękawiczki jeździeckie?

rękawiczki jeździeckie fair playJak w każdym akcesorium jeździeckim, tak i w przypadku rękawiczek, na rynku dostępnych jest wiele produktów, które różnią się od siebie właściwościami. Dobiera się je w zależności od własnych preferencji, a także pory roku i temperatury na zewnątrz. Rękawiczki jeździeckie można podzielić, chociażby na te letnie i zimowe. Pierwsze z nich posiadają jeszcze większą wentylację, aby dłoń nie pociła się i wykonane są z cieńszego materiału, gdyż ich główną funkcją jest zabezpieczenie dłoni przed otarciami. W przypadku rękawiczek zimowych te tworzone są z grubych, ciepłych materiałów, które mimo wszystko zapewniają pełną swobodę ruchów jeźdźcowi. Są również rękawiczki całoroczne, które łączą w sobie zalety obu elementów odzieży, zapewniając komfort termiczny przez cały rok, a przy okazji niwelując pocenie się dłoni. Do produkcji rękawiczek stosuje się najczęściej skórę, gdyż to ona najlepiej dopasowuje się do dłoni jeźdźca. Popularne i polecane rękawiczki jeździeckie Fair Play można znaleźć w rozmiarze dla dzieci i osób dorosłych – zaleca się zakup rozmiaru idealnie dopasowanego spośród dostępnych XS, aż do XL.

Jeździec, któremu zależy na komforcie jazdy konnej przez cały rok, nie tylko powinien posiadać odpowiednie obuwie czy kurtkę, ale również rękawiczki. Właściwy materiał uchroni dłonie jeźdźca przed otarciami i nie zniszczy się zbyt szybko, a dodatkowo wykluczy możliwość wyślizgnięcia się loży podczas prowadzenia konia.