Kiedy skorzystać z deratyzacji?

Problem gryzoni w dużych miastach, jest bardzo często lekceważony. Jednak jest to bardzo nieodpowiedzialne, gdyż nie tylko podchodzą coraz bliżej naszych domostw, ale również stanowią poważne zagrożenie epidemiologiczne.

Kompleksowe usługi deratyzacyjne w Warszawie

deratyzacja warszawaMówiąc o gryzoniach, najczęściej mamy na myśli szczury. To właśnie one są najbardziej zuchwałymi z gryzoni oraz zakłócają równowagę systemów ekologicznych w naszych miastach. Problem z nimi jest tym bardziej poważny, ponieważ nie jesteśmy w stanie kontrolować ich populacji. Eksterminacja szczurów, staje się zatem koniecznością, gdyż często na dwóch metrach kwadratowych, może żyć kolonia, która liczy co najmniej tysiąc osobników. To liczba, która jest w stanie opanować niejedno warszawskie osiedle średniej wielkości. Na szczęście w naszym mieście jest wiele firm, zajmujących się kompleksową walką ze szczurami. Dlatego jeżeli jest nam potrzebna deratyzacja Warszawa jest miastem, w którym zapewne znajdziemy specjalistów, którzy zajmą się eliminacją szczurów fachowo i szybko. Odszczurzanie jest konieczne nie tylko doraźnie, ale również zaleca się profilaktykę. Na nią składa się montowanie klatek ze specjalnie spreparowanym, zatrutym pożywieniem oraz spryskiwanie powierzchni specjalnymi środkami chemicznymi i biobójczymi. Firmy zajmujące się deratyzacją świadczą również usługi w zakresie wyłapywania pojedynczych osobników, które dostały się do naszego domu, garażu, czy pomieszczeń gospodarczych. Koszt usługi deratyzacyjnej z reguły nie przekracza dwustu złotych.

W wielkich aglomeracjach odszczurzanie jest koniecznością. Szczury maja tu pod dostatkiem schronienia i pożywienia, dzięki czemu mają optymalne warunki do rozmnażania się. Nie można im pozwolić na zakładanie kolonii, gdyż są bardzo inwazyjnym zwierzętami.