Kim jest alkoholik wysokofunkcjonujący?

Z czym od zawsze kojarzy nam się alkoholizm? Zapewne z nietrzeźwą osobą spożywającą tanie wino pod sklepem albo przewracającą się na ulicy w drodze do domu. Dzisiaj to wszystko nie jest już takie oczywiste, bo alkoholizm to choroba, która dotyka każdego. Coraz częściej mówi się o wysoko funkcjonujących alkoholikach, czyli biznesmenach, politykach czy też osobach mających dobrą i wymagającą pracę.

Z efektywnego odwyku może skorzystać każdy

efektywny odwyk alkoholowy w ŁodziW klinikach odwykowych i poradniach leczenia uzależnień można dzisiaj spotkać ludzi, których widząc na co dzień nigdy nie posądzilibyśmy o alkoholizm. Tymczasem osoby wysoko funkcjonujące piją w domu po pracy. Robią to tak, żeby nikt nie widział i żeby rano znów móc funkcjonować w społeczeństwie na pełnych obrotach. Aż w końcu w życiu każdego z tych ludzi przychodzi moment, w którym przez alkohol coś istotnego się wydarzy. I dla takich osób dopiero to jest sygnałem, że chyba przydałby się jakiś efektywny odwyk alkoholowy w Łodzi czy w innym polskim mieście. Prędzej czy później każdy, kto nadużywa alkoholu, orientuje się, że coś jest nie tak. Można zaprzeczać, że nie ma się problemów z alkoholem, ale nie da się oszukać bliskich osób, które na to patrzą. Nie trzeba się bać odwyku, bo wszyscy trafiają tam z tą samą chorobą – alkoholizmem. Po terapii odwykowej w Łodzi wielu ludziom udaje się wyjść na prosto i skończyć z piciem alkoholu raz na zawsze.

Dla osób uzależnionych od alkoholu ratunek jest tylko jeden – przestać z niego korzystać raz na zawsze. Nie da się inaczej, a wielu już próbowało nauczyć się pić z umiarem i nic z tego nie wyszło. Potrzebny jest porządny odwyk połączony z terapią, w trakcie której można zrozumieć swoje uzależnienie. I wtedy można podjąć decyzję czy wybiera się życie z czy bez alkoholu.