Kolekcjonowanie samochodów resoraków

Moda na zbierania malutkich samochodzików wcale nie przeminęła i choć u niektórych leżą one w zakurzonych pudłach na strychu, tak istnieje spora ilość osób nie tylko w naszym kraju, ale również na świecie, która kolekcjonuje właśnie resoraki.

Wspaniałe kolekcjonerskie samochodziki

samochody resorakiW dzieciństwie uwielbiałem bawić się tego typu zabawkami i pamiętam, że wówczas chyba każdy chłopiec chciał dostawać od rodziców resoraki. Ich zaletą była nie tylko niska cena, ale także fakt, że zwyczajnie ciężko było je popsuć. Niejednokrotnie bawiliśmy się nimi w piaskownicy, czy na podwórku, a po całej zabawie wystarczyło przedmuchać samochodzik, lub obmyć pod kranem i znów był jak nowy. Pomimo tego, że większość moich znajomych z dawnych lat w pewnym wieku wyrosła z miłości do resoraków, ja z przyjacielem wciąż je kochamy i co prawda dziś bawią się nimi nasze dzieci, a my zajmujemy się nimi w sposób kolekcjonerski. Samochody resoraki posiadają też prawdziwe rzadkie okazy, które także niejednokrotnie okazują się dziś bardzo drogie. Sam z dumą przyznaję, że jestem posiadaczem jednego z takich samochodzików, lecz nie poprzestaje na nim i wciąż szukam prawdziwych unikatów. Czasami, kiedy czas nam pozwala, dzwonię do swojego przyjaciela i umawiamy się na podróż nawet do odległych miast w których odbywają się jarmarki z resorakami. Podobnie, jak za czasów dzieciństwa, tak i dziś moimi ulubionymi samochodzikami są te w których możemy otworzyć drzwi, a nawet maskę takiego samochodziku.

Mój syn bardzo cieszy się z hobby, jakie posiadam, albowiem dzięki temu ma naprawdę wiele samochodzików do zabawy. Widzę, że i u niego resoraki zaczynają przeradzać się w pasję ponieważ coraz częściej prosi mnie, abym mu opowiadał o konkretnych modelach oraz o tym, jak je zdobyłem. Cieszę się zatem, że mój syn podziela moje pasje.