Konsjerż dla przedsiębiorcy

 

Dla każdego z nas może być dziwnym zawód konsjerża, który tak naprawdę powstał jeszcze w średniowieczu, aby ułatwić życie osobom mieszkającym na zamkach. Dzisiaj wygląda całkiem inaczej, jednak to bardzo praktyczny wybór dla przedsiębiorcy, który chciałby nieco odciążyć się z zadań i znaleźć chwilę dla siebie oraz rodziny.

Praktyczne usługi konsjerża

asystent osobisty conciergeZainteresowanie historią nie jest zwykle zbyt powszechne, jednak niektóre rzeczy warto wiedzieć. Jednym z przykładów jest torych-moze-cie-wyreczyc-zdalny-asystent/">asystent osobisty concierge, który teraz kojarzy się z bardzo wszechstronnym zawodem. Niegdyś jednak osoba trudniąca się tym zawodem musiała jedynie dbać o oświetlenie na zamku. W późniejszym czasie pracowała w hotelach i dbała o sprawy rodziny czy przedsiębiorcy, pod którego opiekę ją wpisano. Dzisiaj najczęściej z tego typu usług korzystają osoby prywatne, jednak ciągle zdarza się, iż wynajmują je firmy czy instytucje. Przedsiębiorcy najczęściej korzystają z tych usług, ponieważ mogą oni zlecić niemal wszystko swojemu pracownikowi. Concierge może wykonywać obowiązki domowe jak odbiór dzieci ze szkoły, wyjście z psem czy oddanie garnituru do pralni chemicznej. Jak się jednak okazuje bardzo często dba o kalendarz spotkań pracodawcy, jego podróże służbowe czy nagłe sprawy urzędowe. Dzięki temu wynajmujący te usługi ma o wiele więcej czasu dla siebie i swoich przyjemności. Zadaniem konsjerża jest odciążenie z obowiązków drugą osobę.

Bardzo ciekawym zawodem jest zawód konsjerża, który na przestrzeni wieków bardzo ewoluował. W obecnych czasach znany jest jako wszechstronny i nieramowy zawód. Może być bardzo satysfakcjonującą pracą, jednak trzeba być odpornym na stres, dobrze organizować czas swojej pracy oraz mieć kilka innych niezbędnych cech na tym stanowisku.