Lekka drabina jezdna

Jak wygląda dostęp do towaru, składowanego na wysokich półkach regałów magazynowych w dużym markecie wie każdy, kto w takim markecie robił zakupy lub też pracował. Zazwyczaj do ściągania towaru używany jest wózek widłowy, aczkolwiek nie zawsze jest on dostępny, lub też potrzebna jest detaliczna ilość towaru, która musi być ściągnięta ręcznie.

Drabiny modułowe do magazynu towarowego

stabilne drabiny przemysłoweOd niedawna zdecydowaliśmy się więc rozszerzyć wyposażenie magazynu, i zaopatrzyć się w drabiny, ułatwiające pracownikom ruch towaru. Wybraliśmy do magazynu bardzo stabilne drabiny przemysłowe, wysokie na ponad cztery metry, które mogą być wykorzystywane w bardzo wielu celach. Najczęściej używane są one przez ekipy budowlane, gdyż ich szerokie podesty i możliwość łatwego regulowania wysokości jest zdecydowanie przydatna podczas pracy wykończeniowej, choć w naszym przypadku wysokość podestów bywała stała, ponieważ drabiny były wykorzystywane przez pracowników do uzyskania dostępu do towaru położonego na najwyższych kondygnacjach regałów. Drabiny te są bardzo lekkie, a ich relokacja nie jest nadmiernie trudna, aczkolwiek mimo to są bardzo stabilne, i nie wymagają żadnego większego zabezpieczenia. Koła jezdne mogą być zablokowane tak, by nie poruszać się podczas trwania prac na drabinie. Lekka konstrukcja jest jednak trwała i wytrzymała, nie ulega korozji łatwo i nie wygina się pod dużym obciążeniem.

Drabiny tego typu można dostać w większości sklepów budowlanych i u producentów sprzętu wysokościowego. Ciekawostką jest fakt, iż pasują one do większości systemów rusztowań, i mogą być używane jako ich rozszerzenie, schody na kondygnację, lub też jako przedłużenie pomostowe. Samodzielnie jednak spisują się równie dobrze, tak jak w naszym przypadku.