Lekkie rowery typu mountain bike

Górskie rowery przystosowane są do trudnych warunków i nierównego podłoża. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie i czym się kierować? Ważny jest materiał i konstrukcja. Analogicznie, jak w przypadku testów samochodowych, rowery górskie tez przechodzą selekcję. Dlatego przed wyborem modelu, warto sprawdzić rankingi i opinie. Można je znaleźć na stronach producenta i pasjonatów jazdy po górach.

Jak wybrać dobry górski rower?

rowery mtbCzym odznacza się dobry górski rower? Podczas przemierzania łąk, lasów i górskich ścieżek, warto zadbać o dobre ogumienie. Opony z rowkiem powinny być optymalnej szerokości, dzięki czemu nie będą się ślizgać po ścieżkach, kamieniach i błocie. Popularne rowery mtb posiadają także amortyzację, co zapobiega wstrząsom w czasie jazdy po kamiennych drogach. Każdy, kogo pasjonuje dzika przyroda i chce obcować z naturą, a jednocześnie być w ruchu, może sprawdzić się w jeździe na rowerze typu mountain bike. Górskie jednoślady mają też klasyczne przerzutki pozwalające podjechać pod strome wzniesienia. Waga sprzętu również ma niemałe znaczenie. Czasem trzeba przenieść, podnieść rower lub wsadzić go np. do pociągu. Wówczas liczą się kilogramy. Przed wyjazdem na trasę górską wskazane jest sprawdzenie błotników. Nie zawsze w ofercie producenta rower typu mtb wyposażony jest w błotniki. Za niewielką cenę można dokupić i samemu je zamontować.

Jazda na rowerze wzmacnia organizm, ćwiczy mięśnie i jednocześnie relaksuje. Bardzo wymagającym sportem jest rower górski. Jednośladowe pojazdy napędzanie siłą mięśni są doskonałym środkiem komunikacji i wspaniałym pretekstem do obcowania z naturą. po leśnych ścieżkach, łąkach i górskich nierównościach warto jeździć rowerem mtb z przerzutkami i amortyzacją. Wygoda jazdy sprawia wielka przyjemność.