Miękki komplet pościeli

Z pewnością dla każdej przyszłej mamy kompletowanie wyprawki dla malucha jest miłym obowiązkiem. Konieczne jest kupienie niezbędnych rzeczy, które będą potrzebne już od pierwszych chwil życia. Mowa tu jest przede wszystkim o ubrankach, wózku i łóżeczku.

Z czego jest zrobiona pościel niemowlęca?

komplet pościeli minky dla niemowlakaMaluchy do końca pierwszego roku życia spędzają sporo czasu w łóżeczku, gdyż dopiero pod koniec dziesiątego – dwunastego miesiąca życia stawiają swoje pierwsze kroki. W łóżeczku przeważnie leżą, gdyż dużo śpią, dlatego też trzeba im zapewnić odpowiednie warunki. Przede wszystkim sprowadza się to do zakupu odpowiednio twardego materaca, prześcieradła i pościeli. Wszystkie produkty możemy kupić w sklepie z artykułami dla niemowląt albo w internecie. Można kupić komplet pościeli minky dla niemowlaka, która będzie zawierać poduszkę, kołdrę i poszewki. Dostępne są też komplety, które mają dwie poduszki: jedną płaską do łóżeczka, a drugą w kształcie motylka stabilizującą. Pościel z pewnością się przyda i to w dwóch kompletach, żeby mieć ją zawsze na zmianę. Przeważnie pościel do łóżeczka jest nieco większa niż ta do wózka, ale są wykonane z tego samego rodzaju materiału. Minky jest materiałem dwustronnych, gdzie z jednej jest miękka bawełna, a z drugiej ciepły polar z małymi wypustkami.W zależności od pory roku, można stosować pościel z cieńszym lub grubszym wypełnieniem w formie specjalnej włókniny hipoalergicznej. Taką pościel można bez obaw prać w pralce w wysokich temperaturach.

W wyborze pościeli dla niemowlaka trzeba się kierować bezpieczeństwem i jakością, gdyż tak małe dzieci są wyjątkowo wrażliwe na detergenty i sztuczne tkaniny. Za pościel minky trzeba zapłacić od dwudziestu do osiemdziesięciu złotych, z zależności od producenta.