Montaż dachu nad tarasem

Kiedyś domy były budowane w bardzo prosty i podstawowy sposób, gdzie ograniczano się do werandy przed wejściem i co najwyżej jednego balkonu. Dziś jest zupełnie inaczej, a wiele osób ceni sobie dodatkową przestrzeń w postaci balkonów czy tarasów.

Jakie wybrać zadaszenie tarasu?

drewniany dach nad tarasemTaras jest przeważnie znacznie większy niż balkon i w odróżnieniu od niego może być zbudowany na parterze, piętrze czy też na dachu. Z uwagi na położenie, tarasy przeważnie nie mają przewidzianego zadaszenia na etapie projektu, dlatego też wiele osób wykonuje je we własnym zakresie. Zadaszenie może być częściowe lub też obejmujące całą powierzchnie tarasu, a do tego można je wykonać z kilku rodzajów materiałów. Najczęściej jest wybierany drewniany dach nad tarasem, który jest też najbardziej trwały. Ze względu na wykorzystany do budowy materiał, jego cena może być nieco wyższa niż w przypadku innych modeli. Nie mniej jednak przy wyborze zadaszenia, warto wykonać go w takim samym, bądź podobnym stylu jak sam taras, aby zachować niezbędną spójność. Co do zadaszenia, to najlepiej jego wykonanie zlecić doświadczonej firmie budowlanej, która wykona dokładny projekt i zrealizuje jego budowę. Konstrukcja takiego zadaszenia jest bardzo prosta, zatem sprawdzi się niemalże w każdym miejscu. W zależności o miejsca, w jakim znajduje się taras, może ono być przyścienne, czyli będzie posiadać tylko dwie pionowe belki stabilizujące lub wolnostojące, jeżeli taras nie styka się z budynkiem. Jeżeli chodzi o czas budowy, to zamyka się w kilku dniach.

Z pewnością zadaszenie tarasu jest dobrą decyzję, gdyż pozwala na korzystanie z niego bez względu na pogodę. Może ono być stałe lub ruchome, jednakże jeżeli zależy na jego stabilności i wytrzymałości, to lepiej postawić na stałe, drewniane zadaszenie.