Na czym polega faktoring?

Wielu przedsiębiorców zapewne słyszało o możliwości skorzystania z faktoringu. Na pewno jest to coś, co warto rozważyć. Tylko na czym dokładnie polega faktoring? Jest to nic innego jak finansowanie wystawionych przez przedsiębiorcę faktur. Świetnie sprawdza się on w przypadku firm transportowych, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności.

Z faktoringiem firmowe finanse będą płynne

faktoring wielkopolskaFirma korzystająca z finansowania faktur zapewnia sobie płynność finansową. Nie trzeba bowiem czekać aż kontrahent ureguluje swoje zobowiązania. W momencie wystawienia faktury kontrahentowi otrzymujemy jej równowartość od instytucji finansowej, w której skorzystaliśmy z faktoringu. Następnie kontrahent płaci za wystawioną fakturę faktorowi, czyli instytucji finansowej. Oczywiście za faktoring Wielkopolska płacimy ustaloną prowizję, która pobierana jest przez faktora w momencie zapłaty faktury dla firmy korzystającej z faktoringu. Brzmi to trochę zawile, ale w praktyce jest to bardzo proste. I bardzo korzystne dla firmy, która z faktoringu skorzysta. Firma korzystająca z tej usługi zyskuje tym samym stabilność finansową, bo nie musi oczekiwać na płatności od swoich kontrahentów. Samo finansowanie faktur oprocentowane jest praktycznie tak samo jak inne produkty kredytowe. Linie kredytowe czy pożyczki kosztują dokładnie tyle samo co faktoring, ale nie zapewniają aż takiej płynności finansowej.

Wystawiając fakturę dla kontrahenta nie trzeba już czekać z niepokojem aż ją ureguluje. Od razu dostaniemy zapłatę od banku lub instytucji, w której uruchomimy sobie faktoring. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, z którego skorzystać może każda firma. Jest ono jednak dedykowane tym firmom, które swoje faktury wystawiają z długim terminem płatności.