Najlepsza amunicja karabinowa

Wiele rodzajów broni może wykorzystywać odmienne warianty amunicji, jeśli tylko pozostają w podobnym kalibrze. Pomysł na zmianę nabojów karabinowych wpadł nam więc dość nagle, aczkolwiek nie był od razu odsunięty jako dość niemożliwy zabieg. Zamiast tego, zdecydowaliśmy się przejrzeć używane warianty amunicji karabinowej i wybrać najbardziej odpowiadającą naszym wymaganiom.

Precyzyjna amunicja karabinowa w kalibrze .223

amunicja 223 cenaWszystkie nasze karabiny miały standardowy kaliber 5.56 milimetra, podobnie jak każda broń wojskowa, oparta na zachodniej technologii. Mieliśmy więc dość duży wybór, jeśli chodzi o rodzaj amunicji, dlatego po dłuższych porównaniach zdecydowaliśmy się na najcelniejszy i najbardziej precyzyjny wariant, a mianowicie naboje w kalibrze .223 Remington. Precyzja i duży zasięg były dwiema najważniejszymi cechami, jakimi wyróżnia się towa”>amunicja 223 Cena jest co prawda nieco wyższa niż w przypadku standardowej amunicji 5.56mm, aczkolwiek wariant .223 prześciga ją na polu zasięgu i celności znacznie, toteż wyższa cena jest dość dobrze uzasadniona. Pociski te są doskonale zgodne z używanymi przez nas karabinami, więc żadna zmiana czy modyfikacja sprzętu nie była konieczna. Po przestawieniu się na lepszą amunicję od razu zauważyliśmy wzrost osiągów broni, zwłaszcza podczas strzelania precyzyjnego.

Do arsenału wprowadziliśmy nie tylko standardowy wariant kulowy amunicji .223, ale także wyspecjalizowane wersje nadciśnieniowe o większej prędkości wylotowej i mocy obalającej, oraz amunicję smugową, jak również i niedostępne dla cywili naboje przeciwpiechotne. Wszystkie powyższe rodzaje są tylko niewielką częścią gamy najróżniejszych wariantów amunicji w kalibrze .223 Remington, a wybór jest niekiedy bardzo trudny, z racji ich zróżnicowania.