Najlepsza maska z filtrem

Największe zagrożenie dla naszego zdrowia stanową wirusy rozprzestrzeniające się drogą kropelkową, ponieważ do zakażenie może dojść wszędzie. Żeby się przed nim chronić, trzeba unikać skupisk ludzkich i nosić maseczkę.

Jaką maskę najlepiej kupić?

maska z filtrem ffp3Bez wątpienia noszenie na twarzy maski nie jest ani przyjemne ani komfortowe, ale w obecnej sytuacji jest konieczne. Zasłanianie nosa i ust specjalną maską sprawia, że ryzyko zakażenia jest minimalne, zatem trzeba ją zawsze przy sobie mieć. Na rynku znajdziemy nawet kilkanaście rodzajów masek, które chronią z różną skutecznością. Najgorzej wypadają jednorazowe ochronne, gdyż mają tylko dwie warstwy flizeliny. Kolejne z niska skutecznością są maski wielorazowe bawełniane, które dziś kupimy niemalże w każdym sklepie. Zdecydowanie najlepsza jest maska z filtrem FFP3, gdyż posiada odpowiednie certyfikaty i wykazuje skuteczność na poziomie ponad dziewięćdziesiąt dziewięć procent. Jest to obecnie najlepsza maska i jest dedykowana pracownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom czy osobom pracującym w szpitalach, ośrodkach zdrowia albo gabinetach lekarskich. Jest to tak zwana półmaska, którą można wykorzystywać wielokrotnie. Jednak trzeba pamiętać o każdorazowej dezynfejkcji wnętrza maski. Jezeli chodzi o cenę maski z filtrem, to zaczyna się od około pięciu – sześciu złotych. W sprzedaży dostępne są przynajmniej rozmiary masek : dla dzieci i dorosłych. Każda z nich ma gumki do zakładania na uszy oraz uszczelkę na nos, aby lepiej przyjlegała do twarzy.

Jezeli chcemy kupić większą ilość masek, to najlepiej szukać ich w internecie, gdyż mają tam cenę niższą średnio o około dwadzieścia procent. Można je kupować na sztuki lub w opakowaniu zbiorczym liczacym po dziesięć, pięćdziesiąt lub nawet sto sztuk.