Najlepsza podłoga amortyzowana

Najtańsze podłogi do sal sportowych nigdy nie były najrozsądniejszym zakupem, a wręcz przeciwnie, niska cena była dość dobrym wyznacznikiem niskiej jakości. Problemy z podłogami pokazywały się więc bardzo szybko, zwłaszcza jeśli obiekt organizował dużo różnych eventów sportowych i intensywnie wykorzystywał wyposażenie.

Amortyzowana podłoga do obiektu sportowego

solidne podłogi sportoweW naszym obiekcie dokładnie tak wyglądała kwestia podłogi, toteż postanowiliśmy takową wymienić w pierwszym momencie w którym było to możliwe. Nie chcieliśmy absolutnie oszczędzać na podłodze, gdyż była to inwestycja jednorazowa, i nie kierowaliśmy się najbardziej nowoczesnymi i nietypowymi rozwiązaniami technicznymi. Zamiast tego, przeglądaliśmy najbardziej solidne podłogi sportowe do dużych obiektów, takie które mogą znosić ogromne obciążenia i nadal spełniać swoje zadanie. Oczywiście, wszystkie podłogi które ocenialiśmy należały do wariantów o bardzo wysokiej jakości i wygodnym wykonaniu, przede wszystkim posiadając antypoślizgową powierzchnię. Tylko kilka podłóg spełniało jednak nasze wymagania odnośnie wytrzymałości i trwałości. Wszystkie te podłogi posiadały warstwy tworzywa sztucznego, które amortyzowało nacisk i uderzenia, a tym samym zapobiegały możliwości złamania paneli podłogi podczas szczególnie intensywnego ich wykorzystywania.

Były także niewrażliwe na działanie silnej chemii, jaką stosowano do czyszczenia podłóg w obiektach sportowych, i dobrze poddawały się konserwacji, przez bardzo długi czas zachowując idealny wygląd przy minimalnym nakładzie pracy. Taka podłoga oczywiście prześcigała każdą inną podłogę sportową pod względem trwałości, toteż nie mieliśmy większych wątpliwości iż sprawdzi się na w naszym obiekcie, gdy imprezy odbywały się średnio raz w tygodniu.