Najlepsze główki do ćwiczeń

Najzwyklejsze manekiny treningowe wystarczają wielu początkującym fryzjerom, choć najczęściej mają oni dokładnie ten sam problem z wszystkimi ich rodzajami. Manekiny są bowiem nieszczególnie wytrzymałe, zwłaszcza ich włosy, i ulegają uszkodzeniu bardzo szybko, co powoduje konieczność wymiany główki, a tym samym kolejnego wydatku, który mógłby być spożytkowany gdzie indziej.

Polecane treningowe manekiny dla fryzjerów

główki treningowe żeńskieWłosy standardowych manekinów wykonane są bowiem najczęściej z cienkiego plastiku, który niekoniecznie dobrze znosi kontakt z preparatami do układania włosów, i łatwo ulega zniszczeniu po kontakcie z takowymi. Fryzjerzy którzy lubią pracować na takich główkach, rozwijając na nich umiejętności i testując nowe techniki polecają więc tylko te główki treningowe żeńskie, które mają wyższą trwałość i są wykonane z odmiennych materiałów, odpornych na preparaty używane w zakładzie fryzjerskim. Najbardziej popularne są te manekiny, które mają włosy wykonane z tworzywa mogącego być naprawianym i zasklepianym pod wpływem wysokiej temperatury, za pomocą żelazka lub mocnej suszarki do włosów. Są one bowiem najbardziej wielozadaniowe, ale również i wielorazowego użytku, gdyż nie ulegają uszkodzeniom łatwo, i niejednokrotnie są używane całymi latami nim materiał zużyje się do tego stopnia iż nie będzie nadawał się do dalszego użytku.

Lepsze, trwalsze manekiny treningowe nie są wcale nierozsądnie wyceniane, a wyższa cena zazwyczaj dobrze oddaje ich jakość i możliwości, dlatego niemal zawsze są preferowane ponad tanimi, aczkolwiek nieszczególnie praktycznymi główkami, które śmiało można określić jako jednorazowe. Tanie główki zaczynają coraz częściej służyć wyłącznie jako statyczna demonstracja stylu fryzjerskiego i nie są często używane do treningu.