Naturalne olejki w kosmetyce

Coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na to jakich kosmetyków używa. Największym zainteresowaniem cieszą się naturalne kosmetyki, których na półkach w drogeriach jest coraz więcej. Kobiety najczęściej sięgają po kosmetyki, które hamują procesy starzenia się skóry, wyrównują jej koloryt i uelastyczniają ją. Można je stosować do każdego rodzaju cery. Ich ceny są dość drogie, szczególnie jeśli w składzie mają olejek z opuncji.

Działanie olejków naturalnego pochodzenia

olejek z opuncji figowejJuż od wielu lat, wiadomo że najdroższym olejkiem naturalnym jest olejek z opuncji. Jest on zarówno najskuteczniejszym olejkiem stosowanym w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Wykazuje działanie liftingujące oraz odmładzające. Ma najwięcej witaminy E ze wszystkich olejków dostępnych na rynku. Wiele osób uważa, że olejek z opuncji figowej jest naturalnym botoksem. Zdecydowanie jego pozytywne działanie przewyższa także wszystkim znane działanie olejku arganowego. Olej z pestek opuncji figowej ma ponadto aż 88% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Oprócz działania antiage olejek działa nawilżająco i kojąco na skórę. Kobiety używające tego olejku codziennie, zauważyły znakomite efekty już po dwóch tygodniach. Olejek odżywia skórę twarzyregeneruje ją i zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Niezwykle ceniony olejek pochodzenia naturalnego to olejek z opuncji. Niestety jest on najdroższym olejkiem jaki obecnie używa się w kosmetyce. Stosowanie go przynosi ulgę skórze zmęczonej i nienawilżonej. Ponad to najwięcej pochwał dotyczy działaniu przeciwstarzeniowemu. Łagodzi i niweluje już istniejące zmarszczki przy czym hamuje powstawanie nowych. Olejek z opuncji to koszt około 200 zł za fiolkę 30 ml. Jest on jednak niezwykle wydajny i nawet przy codziennym stosowaniu starcza na bardzo długo.