Ochronna mata dla pieska

Ochronna mata do przewożenia psa musi się znaleźć w każdym samochodzie, którym właściciel podróżuje ze swoim czworonożnym przyjacielem. Nawet jeśli jest to mały piesek to dla jego bezpieczeństwa musi być on przewożone w odpowiedni sposób. Taka mata zatem chroni nie tylko samochód lecz również naszego czworonoga przy ewentualnym wypadku.

Różne rozmiary maty ochronnej

mata do auta dla psaPrzede wszystkim mata ochronna, którą kupujemy dla naszego psa musi być mocna i bardzo wytrzymała. Często podczas podróży pies czuję niepokój i wierci się i kręci w jednym miejscu. Wtedy może dojść do uszkodzenia materiału maty, a nikt tego po prostu nie chce. Dlatego mata do auta dla psa musi być mocna. Zazwyczaj zrobiona jest z kilku warstw grubego materiału, który jest Wodoodporny, gładki i łatwy w utrzymaniu czystości. Mata jest wodoodporna dlatego nawet podczas długiej podróży nie musimy się martwić o zabrudzenie przez pieska naszej tapicerki. Dodatkowo dużym plusem jest to, że montuje się ją na zagłówkach w aucie. W sklepach można mieć różne rozmiary maty ochronnej. Dla mniejszego pieska wystarczy mała mata, która zajmuje tylko jedno miejsce z tyłu na kanapie w samochodzie. Wtedy z tylu e samochodzie jest jeszcze jedno lub nawet dwa miejsca dla innych pasażerów w podróży. Taka mata jest ważna nie tylko w nowych samochodach ale także w starszych autach.

Bezpieczna podróż z czworonogiem jest możliwa dzięki macie ochronnej. Osłania ona siedzenia przed zabrudzeniem od pieska na przykład przed sierścią. Szczególnie w przypadku psów z długim włosem, które tracą sierść na wiosnę. Ponad to e okresie jesieni i zimy mata chroni przed wodą, piaskiem i innymi zanieczyszczeniami, które pies wnosi do samochodu na swoich łapach i sierści. Mata to koszt kilkuset złotych lecz na pewno posłuży kilka dobrych lat.