Od kilku lat kolekcjonuję marki niemieckie

Kilka lat temu stwierdziłem, że potrzebuję mieć jakieś hobby. Długo szukałem inspiracji do tego czym mógłbym się zainteresować. W grę wchodziły jedynie zajęcia nie wymagające wysiłku fizycznego. Któregoś dnia zupełnie przypadkowo zalicytowałem na aukcji internetowej banknot. Była to marka niemiecka, która została wypuszczona do obiegu ponad sto lat temu.

Niemieckich marek szukam głównie na pchlich targach

kupię okazjonalnie marki niemieckieUdało mi się wtedy zwyciężyć licytację i w taki oto sposób zostałem posiadaczem bardzo wartościowego banknotu. Rozbudziło to jednak we mnie chęć kupienia kolejnych. Zacząłem interesować się aukcjami na stronach dla numizmatyków. Udało mi się kupić w dobrej cenie kolejne marki, ale potem zorientowałem się, że jest lepszy sposób na zakup banknotów za dobre pieniądze. Zacząłem odwiedzać pchle targi organizowane w okolicznych miastach. Jak wyjeżdżam na jakąś giełdę staroci to wiem, że na pewno kupię okazjonalnie marki niemieckie, które są tam sprzedawane. Na takich targach można spotkać starszych ludzi, którzy wyprzedają posiadane stare banknoty i monety. Zawsze staram się zaproponować takim ludziom uczciwą cenę za sprzedawane przez nich marki. Na pchlich targach trafiłem już na kilka bardzo rzadkich marek niemieckich. Zapłaciłem za nie tyle ile uważałem, że są warte. Nigdy jednak nie przepłaciłem za banknot kupiony na giełdzie staroci. Dzięki tej strategii moja kolekcja stale się powiększa.

Niemieckie marki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie dużym cieszą się banknoty wypuszczone do obiegu przez drugą wojną światową. Moja kolekcja z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Marki kupuję jedynie na targach staroci, na których prawie zawsze znajdę jakiś ultra rzadki egzemplarz. Wszystko jest tylko kwestią poświęcenia na to całej soboty.