Piece akumulacyjne stanowią alternatywę

tom: 0cm; text-align: justify;”>Podczas planów modernizacji i remontu domu warto wziąć pod uwagę różne aspekty, które na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne. Obecnie jest realizowanych wiele programów, które wspomagają ochronę środowiska poprzez różnego rodzaju dotację czy kredyty na warunkach preferencyjnych. Takie inicjatywy są niezbędne w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Zapotrzebowanie to z kolei wpływa na potrzebę dostarczenia większej mocy do sieci elektroenergetycznej.

tom: 0cm; text-align: justify;">Sprawność jest bardzo ważna w takich rozwiązaniach

tom: 0cm; text-align: justify;">sprawny piec akumulacyjnyW celu dostarczenia mocy należy ją wytworzyć. Jest to realizowane w elektrowniach, w których następuje spalanie paliw kopalnych. W nowszych rozwiązaniach energia jest wytwarzana w sposób bardziej ekologiczny. Dotacje mogą być sporą zachętą do wymiany pieca na bardziej ekologiczny. W chwili obecnej bardzo popularnym produktem jest sprawny piec akumulacyjny. Piec taki pozwala zaoszczędzić sporą ilość środków w związku z zasadą swojego działania. Piec akumulacyjny pobiera energię elektryczną w nocy kiedy taryfa opłaty za prąd jest bardziej korzystna. Ciepło z takiego pieca jest uwalniane przez całą dobę co jest związane z odpowiednim sterowaniem. W takim przypadku klient końcowy, który mieszka w budynku jest w stanie zaoszczędzić pewne środki, w związku z bardziej korzystną taryfą poboru energii. Dla elektrowni jest to również sytuacja bardziej korzystna. W ciągu dnia kiedy sieć energetyczna jest obciążona ubywa odbiorników do zasilenia.

tom: 0cm; text-align: justify;">W związku z tym maleje zapotrzebowanie na moc. W nocy z kolei kiedy zapotrzebowanie na moc jest bardzo niskie, rośnie ono poprzez załączenie pieca akumulacyjnego. O ile jeden taki piec nie zmieni sytuacji na rynku, o tyle kilka tysięcy takich urządzeń potrafi zmienić już sporo. W związku z tym rozwiązania oparte o piece akumulacyjne są w obecnej chwili coraz popularniejsze i szerzej stosowane.