Popularne pianki montażowe

 

Doprowadzenie budynku mieszkalnego do stanu, który umożliwi nam rozpoczęcie prac wykończeniowych w jego wnętrzy, wymaga między innymi wstawienia okien i drzwi. Otwory na drzwi w ścianach zwykle są troszeczkę większe od futryny, więc musimy wolną przestrzeń czymś wypełnić, tak aby futryna była dobrze spasowana ze ścianą.

Pianki ułatwiające montaż

pianka montażowa do drzwiNa zamontowanie drzwi istnieje kilka sposobów. Obecnie najpopularniejszym z nich jest montaż drzwi przy pomocy pianki montażowej. towniabudowlana.pl/montaz-stolarki-budowlanej-pianki-montazowe-c-26_78.html">Pianka montażowa do drzwi umożliwia nam zamontowanie futryny w otworze na drzwi w bardzo szybki i łatwy sposób. Wystarczy ustawić w otworze futrynę, następnie ustabilizować ją przy pomocy klinów, a później wypełnić wolną przestrzeń pianką montażową. Pianka montażowa rozpręży się do odpowiednich rozmiarów, dzięki temu futryna będzie stabilna. Nadmiar pianki możemy usunąć nożykiem, tak aby wszystko wyglądało estetycznie. Pianka nie tylko stabilizuje futrynę, a także zapewnia nam odpowiednią szczelność. Pianka jest odporna na utlenianie się, dzięki temu montaż drzwi przy pomocy takie pianki jest bardzo trwałe. Jeśli dodatkowo zakotwiczymy futrynę w ścianie przy pomocy specjalnych kotw, to nie ma możliwości, aby futryna wypadła nawet przy bardzo mocnym uderzeniu. Pianka jest sprężona w puszcze, do której dołączona jest specjalna rurka, dzięki temu nakładanie pianki jest bardzo łatwe. Rurka umożliwia nam nałożenie pianki nawet w najmniejsze zakamarki.

Wyżej opisaną piankę montażową możemy kupić w każdym sklepie budowlano remontowym. Duża popularność tego rodzaju pianek sprawiła, że ich cena jest dość niska, ponieważ producenci starają się przyciągnąć do siebie klientów obniżając cenę. Koszt zakupu jednej puszki to kwota w granicach kilkunastu złotych, a jedna puszka wystarczy na zmontowanie jednych drzwi.