Prosty montaż opasek zaciskowych

 

Opaski zaciskowe znalazły zastosowanie już w wielu branżach. Każdemu monterowi jednak zależy na tym, aby opaska została zaciśnięta z jak największą precyzją. Tylko wtedy będzie ona spełniała swoją rolę. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne narzędzia, które ułatwią nie tylko montaż, ale również zagwarantują doskonałe dociśnięcie do elementu.

Różne typy zaciskarek

zaciskarka do opasekAby ułatwić pracę każdemu, kto ma styczność z opaskami zaciskowymi, na rynek wprowadzono urządzenie zaciskające o różnej specyfikacji. Każde z nich wykonane jest z innego materiału, co determinuje również ich przeznaczenie. Zaciskarka do opasek z plastiku jest najprostszym i najtańszym urządzeniem, ale pozwala wykonywać precyzyjne łączenia tylko wtedy, kiedy w grę wchodzą plastikowe opaski. Bardziej zaawansowanym urządzeniem jest zaciskarka wykonana z hartowanej stali, które nie posiada ograniczeń jeśli chodzi o materiał, a jakiego został wykonany zacisk. Jedyną informacją, na jaką trzeba zwracać uwagę podczas zakupu jest maksymalna szerokość opaski, która zmieści się w zaciskarce. Każda posiada taki zapis w specyfikacji, co pozwala dobrać właściwy model. Takie urządzenie znacznie przyspiesza wykonywaną pracę, a jednocześnie zapewnia, że opaska została maksymalnie naciągnięta. Dużym plusem jest fakt, że modele z wyższej półki obcinają zbędne końcówki, które wyglądają bardzo nieestetycznie.

Jeśli planuje się zakup profesjonalnej zaciskarki do wykorzystania przemysłowego należy zwrócić uwagę na solidne wykonanie i możliwość regulacji siły naciągu. Takie modele są zdecydowanie droższe, niż te podstawowe, ale nie posiadają ograniczeń w kwestii wykorzystywania. Poza tym gwarantują wieloletnią pracę z każdym typem opasek zaciskowych, gwarantując trwałe i dobre połączenia.