Przyciemnione szyby tylne to komfort dla pasażerów

Cały czas przyciemniamy szyby w swoich samochodach. Chociaż dzisiaj robimy to z innych powodów niż kiedyś. Dwie dekady temu młodzi właściciele sportowych samochodów przyciemniali szyby dla szpanu przed rówieśnikami. Dzisiaj mamy na uwadze względy komfortu pasażerów – szczególnie tych najmłodszych. Ciemne szyby z tyłu ograniczają widok zaglądającym do naszego samochodu.

W każdym samochodzie można przyciemnić szyby

przyciemnianie szyb - bytomKilka albo kilkanaście lat temu kwestia przyciemniania szyb została uregulowana prawnie. Chodzi jednak o szyby przednie, które muszą kierowcy zapewniać całkowitą widoczność. Jeśli jednak przyciemniamy szyby to głównie tylne, bo to one mają znaczenie dla jadących z tyłu pasażerów. Jest to bardzo istotne przy przewożeniu dzieci – tych najmniejszych i tych troszkę starszych. Jeśli chcemy, żeby dzieci z tyłu podróżowały w komforcie, to na pewno warto zdecydować się na przyciemnianie szyb – Bytom to miasto, w którym działa jeszcze kilka serwisów, które zajmują się tylko i wyłącznie tą czynnością. Ciemne szyby to mocno ograniczone nasłonecznienie i niższa temperatura w samochodzie. Teraz można jeszcze poruszyć istotną kwestię bezpieczeństwa. Przyciemnienie szyb to ograniczenie widoku dla tych, którzy próbują zobaczyć co mamy w samochodzie. Jeśli zostawimy z tyłu samochodu laptopa to przy takich szybach nikt postronny nie powinien tego nawet zauważyć. Dzięki temu nasze auto jest bezpieczniejsze.

Nowe samochody kupuje się dzisiaj z już przyciemnionymi tylnymi szybami. Takie wersje samochodów bardzo dobrze się sprzedają. Oklejenie szyby czarną folią przeciwsłoneczną to koszt kilkudziesięciu złotych za jedną szybę. A dzięki temu mamy na wiele lat zagwarantowany komfort dla pasażerów, których przewozimy na tylnym siedzeniu.