Rodzaje osłon na słupy

Wydawać się może, że słupy są na tyle solidne, iż nie potrzebują osłon, szczególnie, gdy są to legary podtrzymujące dachy w halach produkcyjnych. Nic bardziej mylnego – to własnie one wymagają szczególnej ochrony przed uszkodzeniami, gdyż są bardzo ważne z konstrukcyjnego punktu widzenia i mają bardzo odpowiedzialną funkcję.

Kto potrzebuje nowoczesnych osłon na słupy?

osłona słupaPracownicy odpowiedzialni za odpowiednie bezpieczeństwo w miejscu pracy będą nalegali na swojego pracodawce, aby odpowiednio zabezpieczył on wszelkie słupy, na których trzyma się konstrukcja. Do dyspozycji pracodawcy pozostaje wiele narzędzi, które mogą poprawić poziom bezpieczeństwa w jego własnym przedsiębiorstwie. Zacząć można od ochronnych słupków, które rozmieścić można przy słupie. Połączone one są metalową rurą, która wygięta jest na odpowiedni kształt. Dopiero z nią uda się nam zabezpieczyć słup przed licznymi niebezpieczeństwami, jakie na niego czyhają. Szczególnie, gdy po hali jeżdżą kierowcy wózków widłowych, którzy zawsze gdzieś się spieszą i rzadko kiedy patrzą na to, gdzie jadą, ponieważ ich pole widzenia jest mocno ograniczone. Jeżeli potrzebna nam jest metalowa osłona słupa to warto zdecydować się na profesjonalne rozwiązanie. Duże firmy metalurgiczne często produkują różne systemy dla bezpieczeństwa konstrukcyjnego dla innych firm, więc od razu będziemy mogli kupić też inne produkty z ich serii.

Ważnym aspektem, o jaki też trzeba zadbać jest wysokość takiej ochrony słupa, gdyż nie zawsze będzie nam potrzebna wysoka osłona. Może zdarzyć się, że już kilkunastu centymetrowej wysokości bariera będzie mogła ochronić słup przed uderzeniem ze strony wózka widłowego. Musi ona zostać odpowiednio przymocowana do podłoża, aby wózek nie zniszczył jej byle trąceniem.