Skuter osiągający prędkość kilkunastu km/h

Dla osób niepełnosprawnych przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest bardzo trudne. Na szczęście na polskim rynku pojawiły się rozwiązania, dzięki którym osoby niepełnosprawne w końcu nie będą w pełni uzależnieni od swoich bliskich. Mowa o skuterach elektrycznych.

Skuter poruszający się po różnych rodzajach nawierzchni

skutery elektryczne inwalidzkieTakie skutery są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych (gdzie zresztą powstały), ale także na zachodzie Europy. Obecnie pojawiają się również w Polsce i coraz częściej można spotkać na ulicach osoby niepełnosprawne, które przemieszczają się właśnie z pomocą takich skuterów. Szybkość osiągana przez skutery elektryczne nie jest duża. Wynosi ona zazwyczaj kilkanaście km/h. Kierowanie skuterem również jest łatwe i nie stanowi żadnego problemy dla osoby niepełnosprawnej. Ciekawe jest to, że skutery elektryczne inwalidzkie stosowane są nie tylko przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami, ale również przez osoby starsze. Seniorzy również mogą mieć problemy z poruszaniem się. Skuter to idealne narzędzie, które umożliwia pojechanie do parku, do sklepu, galerii, do znajomych. Osoba niepełnosprawna czy senior nie muszą za każdym razem prosić bliskich o podwózkę. Teraz w każdej chwili samodzielnie będą mogli wybrać się na przejażdżkę. Skuter nie jest ciężki, a ponadto kierowanie nim jest bardzo instynktowne. Zaletą takich skuterów jest też to, że mogą się one poruszać po różnych rodzajach nawierzchni. Skuter jeździ dobrze nie tylko po chodniku czy ulicy, ale również po ścieżkach w parku, leśnych dróżkach, po trawie.

Dzięki temu osoba, która ma problem z chodzeniem, może dostać się w każde miejsce. W skuterach znajdują się też zazwyczaj koszyki, w których można umieszczać zakupy. Zaletą korzystania z takiego urządzenia jest też to, że wcale nie potrzebuje ono długiego zasilania.