Śpiochy dla niemowlaka

Gdy w rodzinie pojawia się nowy maluszek zdecydowana większość osób chce go odwiedzić i przy okazji podarować dziecku oraz rodzicom jakiś prezent z tej okazji. Najczęściej członkowie rodziny oraz znajomi decydują się na zakup ubranek dla niemowląt oraz pampersów, które zawsze są potrzebne w sporej ilości. Jednak na jaki rozmiar się zdecydować w przypadku zakupu odzieży niemowlęcej?

Najmniejsze śpioszki dla niemowlaka 

śpiochy niemowlęce 56Najlepiej nie wybierać tutaj najmniejszego rozmiaru, ponieważ noworodki dosyć szybko rosną i mogą nawet nie zdążyć założyć nowego ubranka od dziadków czy cioć. Najlepszym wyborem będą śpiochy niemowlęce 56 – 62 – takie rozmiary są najczęściej kupowane przez przyszłe matki w momencie kompletowania wyprawki niemowlęcej. Jest to również częsty wzrost nowo narodzonych dzieci. Pamiętajmy również, że lepiej zakupić nieco większe ubranko, które będzie o wiele wygodniejsze dla malutkiego dziecka – wystarczy podwinąć rękawki czy nogawki, aby móc przez dłuższy czas wykorzystać wszystkie zakupione i otrzymane ubranka. Poza rozmiarem czy ogólnym wyglądem odzieży, powinniśmy zawsze kierować się jakością materiału. W przypadku noworodków ma to szczególne znaczenie. Tkanina powinna być delikatna i przyjemna w dotyku – przede wszystkim nie drażniąca, ponieważ często małe dzieci cierpią na różnego rodzaju alergie i wysypki skórne. 

Po otrzymaniu od kogoś ubranek i przed ich założeniem dziecku należy je wyprać w odpowiedniej temperaturze i z zastosowaniem specjalnych preparatów do prania przeznaczonych dla odzieży niemowlęcej. Absolutnie nie można tutaj wykorzystywać zwykłego proszku czy płynu dla dorosłych! Lepiej wcześniej zaopatrzyć się w takie preparaty, m.in. specjalne listki czy kapsułki do prania z delikatnym i bezpiecznym składem.