Sposoby czyszczenia kostki

Kostka brukowa jest już nieodłącznym widokiem wielu prywatnych posesji. Właściciele domów jednorodzinnych cenią ją sobie za estetykę i funkcjonalność. Jest niezwykle prosta w pielęgnacji o ile nie dopuścimy do powstawania różnego rodzaju plam na jej powierzchni. Jak należy czyścic kostkę brukową, aby wyglądała jakby dopiero przed chwilą ją ułożono?

Jak wyczyścić kostkę brukową?

czyszczenie kostki brukowejTowarzyszy nam ona na lata zdobiąc podwórko i otoczenie naszego domu. Żeby cieszyła nas swoim estetycznym wyglądem powinniśmy odpowiednio o nią zadbać. Należy pamiętać o jej systematycznym myciu oraz doraźnym usuwaniu plam. To jak należy myć kostkę w dużej mierze jest uzależnione w jaki sposób jest zabezpieczona jej nawierzchnia. Czyszczenie kostki brukowej, która jest fabrycznie zaimpregnowana jest bardzo proste w przypadku zanieczyszczeń, które są niezbyt uporczywe. Do jej mycia wystarczy wyłącznie woda z dodatkiem delikatnego detergentu oraz szczotka do czyszczenia kostki. Ważny jest wybór takiej szczotki, której włosie dotrze do wszystkich zakamarków i zagłębień wymywając z nich brud. Jeżeli od kilku sezonów nie myliśmy jej to z pomocą przyjdzie nam ciśnieniowa myjka. Silny strumień pozwoli nam na pozbycie się zabrudzeń i zacieków bez zbędnego szorowania. Jeżeli posiadamy kostkę brukową, która nie jest zaimpregnowana fabrycznie jej pielęgnacja może być dla nas odrobinę bardziej kłopotliwa. Brak warstwy ochronnej sprawia, że powierzchnia jest narażona na wnikanie wgłąb wszelkich zanieczyszczeń. W takim przypadku nie pomoże nam delikatny detergent ani nawet woda pod ciśnieniem. Musimy sięgnąć po specjalne środki do mycia kostek brukowych. Tego typu preparaty wnikają w pory bruku skutecznie wymywając zabrudzenia, ale równocześnie nie niszczą jej. Odświeżają one nawierzchnie i podkreślają jej kolor.

Sposobów na czyszczenie kostki jest kilka, a wszystko zależy od tego z jakiego materiału jest ona zrobiona. Jeżeli w odpowiedni sposób o nią zadbamy i regularnie będziemy przeprowadzać czynności czyszczące to będzie ona nam służyła przez wiele lat. Dla trwałego i dobrego efektu powinniśmy również po każdym mocniejszym myciu zadbać o jej odpowiednią impregnację.