Umeblowane mieszkanie z zegarem na ścianie

Sprzedaż mieszkania po dziadkach

W spadku odziedziczyłem mieszkanie po dziadkach. Byłem ich jedynym wnukiem, dlatego zapisali wszystko tylko dla mnie. Rodzice nalegali, żebym tam zamieszkał, ale miałem własne mieszkanie i nie chciałem się przeprowadzać. Tutaj było mi wygodnie i miałem fajnych sąsiadów.

Mieszkanie sprzedane w rozsądnej cenie

Umeblowane mieszkanie z zegarem na ścianiePodjąłem decyzję, że mieszkanie po dziadkach sprzedam. Nie zamierzałem zakładać rodziny, ani tym bardziej mieć dzieci, więc drugie mieszkanie było mi zbędne. Prowadziłem własną działalność i byłem zabezpieczony na przyszłość. Dlatego sprzedaż tego mieszkania było najlepszą decyzją. Pojechałem tam pierwszy raz od dłuższego czasu, ponieważ chciałem zabrać rzeczy prywatne. Byłem gotów, żeby sprzedać mieszkanie, ale nie miałem pojęcia w jakich cenach obecnie występowały używane mieszkania na sprzedaż Poznań był dość sporym miastem i ludzie chętnie w nim inwestowali. Dawało mi to gwarancję szybkiej sprzedaży mieszkania po dziadkach. Nie decydowałem się na remont przed sprzedażą, ponieważ nie miałem na to czasu i nie chciałem inwestować w mieszkanie, które zamierzałem sprzedać. Miałem świadomość, że przez to sprzedam je taniej, ale nie chciałem się tym wszystkim zajmować. O pomoc poprosiłem swojego przyjaciela, który pracował jako pośrednik nieruchomości. Zajął się wszystkim i obiecał, że mieszkanie sprzeda w rozsądnej cenie. Ufałem koledze, ponieważ był dobrym pośrednikiem i miałem pewność, że postara się ze sprzedażą tego mieszkania. Udało mi się to zrobić w ciągu miesiąca.

Wszystkie pieniądze ze sprzedaży mieszkania po dziadkach odłożyłem na dobrze oprocentowaną lokatę. Nie miałem wydatków i pieniądze postanowiłem oszczędzać. W przyszłości może zdecyduję się na budowę domu, to akurat pieniądze mi się przydadzą na ten cel.