Szkolenia dla zaawansowanych operatorów dronów

Bezzałogowe maszyny latające nie są używane wyłącznie rekreacyjne, gdyż bardzo często korzystają z nich organizatorzy imprez masowych lub firmy budowlane. Najbardziej zaawansowane i profesjonalne modele są również na inwentarzu służb mundurowych, gdzie od niedawna wykorzystywane są do najróżniejszych zadań.

Zaawansowane szkolenia operatorów dronów

drony szkoleniaDrony używane przez wojsko czy policję często są wariantami dronów sportowych, przystosowanymi do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Do sprawnego sterowania takimi maszynami potrzebne jest duże doświadczenie. Kursy i szkolenia doskonalące są więc bardzo często odbywane przez personel obsługujący drony Szkolenia zaawansowane nie są wyłącznie związane z technikami pilotażu, gdyż niejednokrotnie obejmują one zagadnienia dotyczące używania sprzętu na pokładzie maszyny. Operatorzy którzy obsługują najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane drony mogą zapoznać się w ich trakcie z zasadami działania sterowania satelitarnego, funkcjami kamer o niestandardowym trybie obrazu, oraz poznać techniki pilotowania w terenie trudnym, lub też lotu w niesprzyjających warunkach pogodowych. Profesjonalne szkolenia organizowane są często z myślą o zastosowaniu drona, dlatego też policyjne kursy skupiają się przede wszystkim na funkcjach obserwacyjnych maszyny, a wojskowe na agresywnym stylu pilotowania oraz dynamicznych manewrach.

Długość kursów uzależniona jest od ilości materiału, choć zazwyczaj trwają one około czterdzieści godzin, wliczając w to również loty szkoleniowe i zapoznawcze. Szkolenia które skupiają się na doskonaleniu umiejętności pilotażu są natomiast dwukrotnie dłuższe, i poświęcają więcej czasu na część praktyczną szkolenia, oraz zapoznawanie się z wybranym modelem drona.